Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Az emutartás jól jövedelmez?

Az emutartás jól jövedelmez?

Figyelt kérdés

Az Ausztráliában őshonos futómadár nem igényel különösebb törődést, szinte bármit megeszik, ellenálló a betegségeknek, viszont húsára Európaszerte nagy a kereslet.


Kezdésnek három párt vettek, kifutójukat a falu szélén, a támogatásból vett telken alakították ki. A takarmányozással nem lesz gondjuk, a kifutók szomszédságában lucernát és kukoricát termesztenek, azt adják majd a madaraknak. Keltetőgép hiányában az egyetlen komolyabb költséget a tojások kikeltetése jelenti majd. A madarakkal napi szinten kell foglalkozni, etetni-itatni kell őket, ezenkívül minden este őrködni kell a kifutóknál. “Hiába van villanypásztor, van kétlábú róka is” – mondta Niki.


Janiék úgy számolnak, hogy az első évben 45-50 tojásuk lesz, abból 30 csibe fog kikelni. Tizenötöt eladnak, a másik tizenötöt felnevelik. Ennél többet nem érdemes megtartaniuk, mert az emuk egy életre választanak párt maguknak, magyarázta Jani. Egy frissen kikelt csibét 15 ezer forinért lehet értékesíteni. Azaz, ha minden jól alakul, egy költésből 400-450 ezer forint bevételt termelhet az emufarm, és ebben nincs benne az eladott tojásokból befolyt pénz.


Erre azonban minimum a következő tél végéig kell várniuk; az emuk költési időszaka ugyanis október és április közé esik. “Ez nekem még mind mínusz. Azt is mondhatjuk, hogy majdnem két évig ingyen dolgozunk” – mondta Jani, aki saját pénzéből is költött a farmra. Mindezek ellenére bízik benne, hogy előbb-utóbb megtérül a befektetett munka és energia.


2018. júl. 12. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez most mi? Kimásoltál egy cikket?
2018. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eredeti a 444-en... de mi a kérdés??
2018. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Niki meg a Jani az tudja.
2018. júl. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem marhaság! 15 ezerért egy csibét?! A felnőtt állat darabja max. 40 ha jól megnő. Közmelón emut tartottunk, mert a polgármester ebben látta a falu felvirágzását...szóval első kézből tudom. Szerintem semmi értelme. Ami terményt megzabálnak...nem ebből fogsz meggazdagodni.
2018. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kimásoltam hogy ne kelljen keresni
2018. júl. 12. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Legalább annyira, mint a földigiliszta tenyésztés évtizedekkel ezelőtt.
2018. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkor nem érdemes?
2018. júl. 12. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!