Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen fajta baromfit vegyek, ha?

Milyen fajta baromfit vegyek, ha?

Figyelt kérdés
Legjobb lenne Gödöllőről beszeretni naposcsibét, de ott az idén már nincs költetés. Olyan fajtát keresek, amelyiket elsősorban tojásáért tartanám, de enni is finom. Könnyen kotlik és hosszú életű. Naposcsibe vagy inkább növendék lenne jó. Melyik fajta felelne meg a kívánságaimnak ?

2018. júl. 17. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Keress fel farmokat a rendes házi tyúk teljesen jó tojásra is meg enni is és szaporítása sem bonyolult. Ahol szabadon tartják és nem tápozzák halálra őket. 9 tyúk meg egy kakas már bőven elég bár attól függ mekkora az udvarod. szerintem a fajta kérdést nem kell túlbonyolítani és vihetsz haza nyugodtan fiatal kifejlett állatot is.

Nekünk volt síma pipi parlagi, brahma, orpint, törpe tyúk vegyesen keveredtek is. Mindegyik másba jó :)

2018. júl. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ahol lakom, nincsenek farmok, amit írtál. Apróhirdetéseket olvasok, szeretnék venni kb annyit amennyit írtál, de fontos, hogy a fenti kívánalmak megfeleljen.

Rhode island-i tyúk talán megfelelne, de azt túl messze találtam eladó példányokat.

2018. júl. 17. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Baranyai tájfajta!
2018. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Biztos ?

Egy helyen azt írják erről: "A 8 hetes kakasok már akár 2 kiló körül is lehetnek" meg "Kakasok 4 hónapos korban már kukorékolni kezdenek, 5 hónapos koruk környékén válnak ivaréretté." Amelyik ilyen gyorsan érik, az gyorsan hal. Én nem ilyent akarok.

2018. júl. 17. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:

A baromfiak többsége 5 hónaposan ivarérett lesz.


Ez a fajta egy nagytestű, jól tojó, kettős-hasznú állat.


Nem fog 1-2 év után elpusztulni.

2018. júl. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!