Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen fajta fa oszlop anyag...

Milyen fajta fa oszlop anyag a megfelelő? Mennyi oszlop kell? Többi lent.

Figyelt kérdés

A hátsó kertet szeretném körbekeríteni kecsketartás céljából vadhálóval.

Fa oszlopok lennének.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen fajta oszlop anyag jöhet szóba?

Mert mndták a fenyőt, de az eléggé puha fa, az akác meg nagyon drága. ( Persze tudom, egyszer kell megvenni, meg stb stb stb... de tény hogy 150 méter vadhálónak is van egy közel 70.000 forintos ára, szóval nem skótság, de ahol tudok akkor spórolok. )

Vannak nekem kiszáradt feketedió rönkjeim. Ilyen 10x10-es átmérőjűek nagyjából, szóval szerintem oszlopanyagnak kiválóak, már méretre persze.

Az lenne a kérdsem, hogy ez mennyire felel meg oszlopanyagnak?

Mert azt mondták, hogy igen drága fajta fa, meg hogy az asztalosok szeretik, de mivel nem 50-60 éves fákról beszélünk, így sajnos egyik asztalost sem érdekelte. )


+ Hány oszlopra lenne szükségem ehhez a 150 méter kerítéshez?

Viszonylag egyenes talajú telekről beszélünk.

Azt olvastam, hogy a vadhálóhoz olyan 3-6 méterig jók az oszloptávok, és nem kell vezérdrót, mert kemény anyagú maga a vadháló. --> ezt szaküzletben mondták.


Mindenféle tanácsot meghallgatok normális, emberi hangnemben, szóval kérem a "Haggggyad 'mán' magad, 'ozt híjjá ' szakértőt " kommentelők kíméljenek.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Üdv: B



2018. júl. 31. 06:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Hat méter teljesen jó lesz az oszlopok közt. Az oszlopon pedig nem érdemes spórolni. Bár ha nem bánod, hogy dolgoznod kell vele, akkor érdemes megcsinálni a már meglévő anyagból, aztán ha évek múlva tönkre megy, megcsinálhatod akácból.
2018. júl. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az oszlopokat, ha a talajjal érintkeznek, a talajvíz esetleges káros hatásaitól védeni kell. Legegyszerűbb esetben kátránnyal be kell mázolni. Ellenkező esetben a talajvíz kárt tehet benne, megrongálhatja.
2018. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezért jó az akác, mert azzal nem lesz ilyen probléma. De a kátrány sem fog örökké tartani.
2018. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!