Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 170 tehen fejesere mennyi...

170 tehen fejesere mennyi lenne az optimalis dolgozoszam? A fejes melle meg tarsul a borjak etetese, takaritasba besegites stb.

Figyelt kérdés
2018. aug. 1. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Kicsit bővebben fejtsd ki, milyen feltételek, lehetőségek, milyen felszereltség mellett? Gépesítve a fejés, vagy kézzel végzendő minden?
2018. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nos, hát most nyárra beugrottunk öcsémmel helyettesíteni egy farmra.

Szóval az egész farmra szánt munkaerő egy fiatal farmer, annak az apja, két fejőlány, és egy férfi a takarításra. Most a másik fejőnő betegszabin van, ami elvileg rövidebb lett volna, de kihúzza a nyarat úgyfest.

A fiatalé már a farm, de ő elággé tojik bele az egészbe. Leáll, telefonozik folyton stb. EGyébként ő etet. Öcsém takarítja a tehenek ágyait, húzza ki trakival a tárgyát stb.

Én és az öreg fejjük a 170 körüéli tehenet, termeszetesen géppel, lévén, hogy az öreg nem nagyon csinál semmit, csak a rúgós teheneivel van el, akik egyébként sokkal agresszivabbak az ő jelenlétében (eltöri a farkukakat, veri őket :(). Két hónapja vagyok itt, nyilván nem vagyok még villámgyors, illetve a kezem is meghalt már az elején, mikor 2x 2 hétig szünet nélkül szoptunk, eléggé elhúzódik szerintem a fejés. Az öreg nem enged el sokszor a köztes feladatokat csinálni, mert hogy ő egyedül nem tudja vinni , vagy hogy sok a rúgós tehén. De ezzel, mivel én hajtom be a teheneket a fejőbe (3 csoportra van bontva+tőgybeteg beteg tehenek), rengeteg idő elmegy. Alapból mire az utolsó sor bemegy, azt le kell törölnöm, segíteni feltenni, és csak utána hozom a kövi bandát.

Fejés után az eltakarítás egy része is az enyém, aztán öcsémmel megyünk borjakat eretni. Utána vannak elapasztott tehenek, és a fiatal nemzedék, akiket ki kell takarítani, ez is a mi feladatunk, plusz a borjak szalmázása. Napközben is sokszpor akad feladat, aztán 3tól újra fejés. Alap esetben is min 10 órát dolgozunk, de ált sokkal többre jön ki. Szerintem még a plusz egy fejőnő is kevés, főleg így, hogy a fiatal huzza nyúzza az időt, meg amit csak tud ránk tol.

2018. aug. 2. 09:34
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Maradjunk a magyar szavaknál kérlek, annyira idegen számomra a farm. Inkább tanya, vagy gazdaság, farmer helyett pedig gazda. Tudom, hogy szőrszálhasogatás, de olyan szép a magyar nyelv!


Szerintem lényegtelen, hogy milyen munkamenetben dolgoztok egészen pontosan.

Az fontos, hogy óránként legalább 1000 forintot kapj!


Mennyit kapsz most?

2018. aug. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szilágyi Bernadett válasza:
100%

Szerintem azért használta a farm, farmer kifejezéseket, mert külföldön van. Ott jellemző ez a hozzáállás, hogy a gazda nem annyira foglalkozik a dolgokkal csak kiosztja a munkásainak.

Az au-pair ugyanez. Felveszik heti 30-40 órásnak, aztán mindent rátolnak.

Szóval ha ez valóban kint van, akkor én javaslok egy váltást, mert nem véletlenül ment hosszú időre betegszabira a másik sem.

2018. aug. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
"Öcsém takarítja a tehenek ágyait," -aranyos.
2018. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%

Én pedig a kérdezőtől szeretném kérni, hogy maradjunk a magyar nyelvnél, mert ez:


"170 tehen fejesere mennyi lenne az optimalis dolgozoszam? A fejes melle meg tarsul a borjak etetese, takaritasba besegites stb."


számomra valami idegen katyvasz, minden, csak nem magyar nyelv, de főleg nem magyar nyelvtannal és helyesírással. Azt hiszem, kedves kérdező, ha eszmecserét kívánsz egy témáról folytatni, az minimum ott kezdődik, hogy leírod helyesen, milyen témában kívánsz információt kérni másoktól. Ez Téged minősít, ugyanakkor megtiszteled vele a partnereidet, akik hozzá kívánnak szólni a témához.


Egyébként egyre többször látok ehhez hasonló igénytelen beírásokat, hozzászólásokat témákhoz. Árulja már el legyen szíves valaki, hogy ha már bő 25 éve vannak magyar kiosztású klaviatúrák, miért nem tudnak emberek azzal helyesen írni? Én külföldről német billentyűzettel írok úgy, hogy a Windowsban beállítottam a magyar nyelvet, s mivel a billentyűkiosztásokat fejből tudom, nem okoz abszolút problémát magyarul írni egy idegen klaviatúrán. Na de feltételezem, hogy a többségnek magyar kiosztású a billentyűzete, ezért számomra rejtély, hogy miért nem írnak az emberek egyre inkább helyesen.

2018. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
87%

Én elsőre megértettem a kérdést így is.

Egy 10+ órás tehenészetben eltöltött műszak után én sem sokat törődnék a nyelvtannal meg a helyesírással.

A kérdésre válaszolva, szerintem 2-3 fejő, 1 felhajtó, meg vagy 3 ember az egyéb feladatokra lenne ideális.

2018. aug. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Kedves #6-os!


Maradjunk a magyar nyelvnél: nem tudom hinni, hogy az a nicked magyarul, amit a gyorsfordító adott.


Ha sértő és tűrhetetlen is, amit itt követünk el a világ legcsodálatosabb nyelve, a magyar nyelv sérelmére, mégis próbáld érteni és megbocsátani, hogy a "haszonállatok" kategóriába tévedtél a "helyesírás" helyett!


Szerintem készíts egy, a fentihez hasonló hangnemű sablonszöveget! ( ha elakadnál mégis , a helyesírás kategóriában BringaManóra bármikor számíthatsz: vérprofi! )

Aztán a magasabbrendűségről szóló pedigrédet tedd be minden, de minden egyes helyre, ahol elírást találsz: így biztosan nem lesz foganatja! Köszönjük a nemes szándékot, de ha komolyan gondolod, akkor szelidíts / finomíts a modoron!

Így jóra nem ösztönzöl senkit, bármennyire nemes a szándék.


Ha sértő és tűrhetetlen is, amit itt , a "gyakorin" követünk el a világ legcsodálatosabbja, a magyar nyelv sérelmére, mégis próbáld érteni és megbocsátani, hogy a "haszonállatok" kategóriába tévedtél a "helyesírás" helyett! \_(ツ)_/¯


Szerintem készíts egy, a fentihez hasonló hangnemű sablonszöveget! ( ha elakadnál mégis , a helyesírás kategóriában BringaManóra bármikor számíthatsz: vérprofi! )

Aztán a magasabbrendűségről szóló pedigrédet tedd be minden, de minden egyes helyre, ahol elírást találsz: így biztosan nem lesz foganatja! Köszönjük a nemes szándékot, de ha komolyan gondolod, akkor szelidíts / finomíts a modoron!

Így jó irányba nem ösztönzöl senkit, bármennyire nemes a szándék. Ha továbbra is haragszol ránk és megvetsz minket, akkor is tudd, ránk továbbra is számíthatsz, nem hagyunk téged helyesírási hibák nélkül. Béke legyen veled, üdv néked!

2018. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!