Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Aranykalász gazda vizsgát...

Aranykalász gazda vizsgát érdemes lettenem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan dilemában vagyok, hogy megéri letteni az aranykalász gazda vizsgát? Jelen állás szerint 3 műszakban dolgozok gépiparban. 5 szakmám van (mind az 5 gépipari).

Családi válalkozásban (Juh-ot (90db) és Sertés-t (10db) tartunk) a munka után/elött jövők itt is elég sokat dolgozni. Területünk nem sok van mindössze 5 hektár. Nincsenek gépeink, takarmányt is vásároljuk.

Tudomásom szerint aranykalász gazda kell a fiatal gazda pályázathoz, és könyebb a föld vásárlás is.


Segítőkész hozzászólást szívesen meg hallgatom kérdésekre válaszolok.


2018. aug. 3. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Neked kell tudnod, milyen szakma a kedved szerint való.

Ha a későbbiekben mégsem a gépiparban akarsz dolgozni, ha komolyan gondolod, hogy gazdaként kötelezed el magad, akkor hogy ne érné meg belevágni? Szerintem a jelenlei gazdaságod fejlesztéséhez némi alaptőke nem ártana, de veszíteni nem tudsz vele, nyerni esélyed van. Később a gépipari ismereteidnek is hasznát veheted. Ha többet látnál egy ilyen vizsgában, mint a fiókodban az 5 szakmáról szóló papírodat, akkor szerintem vétek parlagon hagyni egy ilyen lehetőséget. Ha később jössz rá, hogy felőröl a 3 műszak a gépiparban, holott a gazdálkodásban találnád meg magad igazán, akkor jobb, ha mielőbb belevágsz.


Szerintem előbb guglin és komolyabb, vagy "szakmai" fórumokon kutakodj infó után, mert nem hinném, hogy sok gyakorló gazda jár a gyakorira.


[link]


[link]

2018. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fu nagyon szépen köszi a választ. És az infót az oldalakról.
2018. aug. 6. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!