Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan szoktassam át szénáról...

Gags kérdése:

Hogyan szoktassam át szénáról friss fűre a nyuszimat?

Figyelt kérdés
Nem rég érkezett, szóval úgy gondolom várok még vele 3 napot, de 3 nap után sem adhatom csak úgy oda a jóval nedvesebb táplálékot. Ezt a nyuszit ajándékba kaptam, mellette tartok még egy nőstényt a kölykeivel. A ketreceim 3 oldalról zártak, fém aljzattal és széna alommal. Viszont a tenyésztője azt mondta hogy nem rak alá szénát. Egyenlőre én sem tettem, de csupasz fémen nem tarthatom az állatot, valaminek fel kell szívnia a nedvességet és megkönnyítenie a takarítást... szóval nem tudom mi tévő legyek az új kedvenccel ^^' ötletek? (pár napig etetésen kívül nem háborgatom, addig kell döntenem)

2018. aug. 7. 14:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a nyulak étrendéjek 80-90%-át a szénának kell kitennie, így felesleges átszoktatni. Friss zöldet fokozatosan adhatsz neki mindig egyre többet. A széna pedig nem alom, helyette rakhatsz szalmát, vagy egy szőnyeget, lábtörlőt. Illetve nyuszi wc-re lehet szoktatni, és akkor csak a wc-be kell forgács, vagy pellet, amit takarítasz. Alá azért kéne valami, mert a fémen többek közt talpfekélye is lesz.
2018. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ha már kisajátította a sarkát, elég ha beszórom forgáccsal?
2018. aug. 7. 14:32
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tegyél be wct, abba pedig fapelletet
2018. aug. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Forgács áll rendelkezésre ^^'
2018. aug. 7. 15:14
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Akkor cammogj el a boltba, és vegyél pelletet. A forgács nem szívja a pisit, nem szűri a szagokat. Csak arra jó, hogy a nyuszi szőrébe ragadjon.
2018. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Elozonek igaza van, ha veszel nyuszi WCt, ilyen nagyobb meretu sarok wct a ketrecbe es fapelletet raksz bele, jobban beszivja a szagokat. En igy szoktam 2-3 naponta takaritani azt az egy sarkot. Nyaron talan 1-2 naponta a melegben. En fure biztos nem szoktatnam at ugy hogy ennyire uj. Gondolj bele, igy is nagyon stresszes neki az uj otthonban. Ha most meg felbolygatod az etrendjet is, konnyen felborulhat az emesztesi rendszere es beteg lehet. A nyulak az ilyenekre nagyon erzekenyek. Mennyi idos a nyuszi? Adsz neki nyuszikajat? Talan egy honap mulva adhatsz neki ki adagokban egy mareknyi fuvet es akkor majd meglatod hogy reagal. Az jutott meg eszembe, hogy ha szalmat raksz ala, azon nagyon atmegy a pisi szag
2018. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem táppal tartom őket. Magkeveréket, füvet és néha hullásalmát esznek. Nem házban tartott cuki- muki törpenyuszira kell gondolni. Ezek haszonállatok, és mivel vakáción vagyok besegítek apának aki néha sajnos elhanyagolja őket. Ezt esznek és azt kapnak ami fellelhető a háztartásban (és itt nem háztartási hulladékokat kell érteni, van kertünk, gyümölcsösünk, innen be tudom szerezni ami kell) Azon kívül hogy sajnálom őket a nem megfelelő tartásuk miatt annyit tehetek hogy megpróbálom a legjobbat kihozni a körülményekből és fenntartani szünet után is.
2018. aug. 8. 06:52
 8/24 A kérdező kommentje:
Amúgy milyen időközönként adhatok nekik almát? Napi negyed belefér, növendéknél is? (vagy heti kettő, egy?)
2018. aug. 8. 06:54
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
En sem csak cuki-muki torpenyulrol beszelek. A magkeverék nem nyúlnak való, a nyúl nem rágcsáló. A nőstény kicsinyei szopnak még? Almát heti egy-kétszer elég nekik adni, mert eleg sok cukrot tartalmaz. Nincs a kertben zöldség, répa, borsó, saláta, spenót vagy káposzta?
2018. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Házinyúl, törpenyúl, semmi különbség nincs a méretet leszámítva. Nekem mentett házinyulaim vannak, és mindannyian ugyanabban a wc-be (műanyag láda) pisilnek, bogyóznak. Tápot kapnak esténként, egyébként széna a szénatartóban, most nyáron fű is van előttük a széna mellett, gyümölcsöt csak ritkán kapnak, inkább gyógynövényeket.
2018. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!