Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szerintetek ez jó ötlet?

Szerintetek ez jó ötlet?

Figyelt kérdés

A tyúkólam tele van óvantaggal (madártetű atka). Évek óta próbálkozom kiírtani őket, de sajnos mindig visszatérnek. Itt a neten is olvasom, hogy mások is vannak hasonló helyzetben.

Én most kitaláltam egy új ötletet. Az ülőrúd azon részét, amely a földdel érintkezik, bekenném valami ragacsos anyaggal. Hiszen ha az óvantag felmászik a tyúkra, akkor azt a földön keresztül teszi. Az ülőrúd illesztései között szoktak lenni még tömegesen, de ha épp egy új ülőrudat teszek be, ami még óvantag-mentes, akkor (gondolom én) a földről másznak fel a rúdra. Szóval ha a földdel érintkező szakaszt bekenném valamivel, akkor (elvileg) nem tudnának felmászni az óvantagok.

A kérdésem az, hogy ez jó ötlet-e, s ha igen, milyen ragacsos anyagot használhatok, ami nem szárad meg és a tyúkokra sem káros?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. aug. 8. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges, mert amíg a tyúkokban akár csak néhány is van akkor azok újra rámásznak a tiszta ülőrúdra, ugye a tyúkok felől és újra elszaporodnak.
2018. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a tyúkokon is van pár darab nappal is


fahamus-homokos fürdőt biztosíts vagy ivermectint vagy neostomasan vegyszeres fürdetés

2018. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nos jelentem, hogy mégis kipróbáltam a módszert: napraforgóolajjal kentem be a fát (kivéve azt, amelyen a tyúkok tartózkodnak).

Az olaj még aznap felszáradt, így gondoltam, semmi értelme az egésznek. Másnap reggelre azonban megjelentek a hangyák, akik az olajos fát nyalogatták (gondolom én). Ennek 2 napja, s azóta nem láttam óvantagot az ülőrúd illesztései között (szétszedem minden nap), s ahogy sepertem ki a tyúkólat, egy darab sem mászott rajtam. Míg korábban minden nap mászkáltak rajtam, ha a napi seprést végeztem.

Lehetséges, hogy a hangyáknak köszönhető? Mert az óvantagoknak elvileg azon a részen kell felmászniuk, ahol a hangyák tartózkodtak. Az a rovar pedig, ami a hangyák útjába kerül, a hangyák könyörtelenül megölik.

Mit szóltok ehhez?

2018. aug. 10. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy megosztottad velünk tapasztalásod.
2018. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!