Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért hajlamosak időnként...

Miért hajlamosak időnként megfeledkezni arról az emberek, hogy a nagyobb háziállatok veszélyesek is lehetnek?

Figyelt kérdés
Érthető, hogy pl. állatkertekben nem lehet bemenni a vadállatokhoz, de úgy vettem észre, hogy a háziállatokkal szemben valahogy kevésbé elővigyázatosak az emberek. Például láttam olyat, hogy úgy mehettek oda a lovakhoz mások, hogy nem volt ott a lovak gazdája, illetve állatsimogatókban előfordul, hogy láma, vagy szamár is van (persze gondozó/őr/stb. nincs sehol). Olyan esetekről is olvastam, hogy turistákat öltek meg a marhák (borjas tehenek), mert túl közel mentek hozzájuk. Vagy lehetne még példákat sorolni, mint mondjuk a spanyoloknál a bikafuttatás, vagy a budapesti állatkertben a tevék kézből etetése.

2018. aug. 16. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes de szerintem egyáltalán nem veszélyesebbek, csak ha bepipulnak az valószínű jobban fog fájni, mintha egy tobzoska pipulna be :D
2018. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert komplett idióták, azért. Az ember túl hülye ahhoz, hogy tisztelje az állatokat és elismerje az erejüket. De bezzeg, ha baj történik, akkor rögtön "gyilkos vadállat" lesz még egy pocok is.
2018. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Általában nem hozzáértő személy sérül meg. Akinek fingja sincs pl egy marha testbeszédéről, nem mozog egy körben velük, az nem feltétlen tudja mikor támad egy borjas tehén.
2018. aug. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az állatsimogatóba általában nem az agresszív példányokat szokták betenni.

Azért egy tehén sem fog megölni, ha közel mész a borjához. Ha bántod azt, akkor esetleg.

2018. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak tehenek akik nagyon durván védik a borjút. Közel se lehet menni hozzá, már támad. Tapasztalat. Nem mindegyik várja meg, vajon tényleg bántani fogod-e. :)
2018. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!