Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tyúktojásra van kereslet?

A tyúktojásra van kereslet?

Figyelt kérdés
Szeretnék tyúkokat tartani jövő évtől, de amellett, hogy rengeteg csirkehúst fogyasztunk, tojást csak elvétve. Így a tojásokat gondoltam el lehetne adni, de van rá folyamatos kereslet? (Nyílván ismerősöknek rokonoknak ingyen is oda tudom adni, de ha már tojnak ne legyek teljesen minuszos). Hagyományos tyúkot szeretnék, nem valamiféle húshibrideket, szóval a tojás az mindenképp lenne.
2018. okt. 8. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Heti 5-ször eszek tojást (akkor is 3-4-et egyszerre), nem is tudom mi lenne, ha elfogyna itthonról a tojás. Biztosan mások is vannak, akiknek létfontosságú, hogy mindig legyen tojás a hűtőben.
2018. okt. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Van. A szabadtartású, nem broiler csirke húsára, és tojására nagy. Főleg a fővárosban és Pest megyében.
2018. okt. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha pár forinttal olcsóbban adod, nem fog a nyakadon maradni. A rokonokkal óvatosan, azért a táp nem olcsó. Az meg kell, ha azt akarod hogy tojjanak.
2018. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A házi tyúktojásra mindig van kereslet. Ha van helyed a tartásukra, mindenképpen jó befektetés. Én is azt javaslom, hogy rokonoknak, ismerősöknek add olcsóbban pár forinttal, ha így szeretnéd, de ingyen semmiképp! Ha már belefekteted a munkád, etetnivalót, nem kell a mai világban jótékonykodni. Úgy is tudják majd, hogy ők nem annyiért kapják tőled a tojást, mint mások.
2018. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
89%
Idén mi is bele kezdtünk a tartásukba (100 tojónk van) még egy hónapja sincs hogy elkezdtek tojni, de nem győzzük gyűjteni a tojást. Napi szinten több mint 70 elmegy, akkora igény van rá,főleg hogy azért valamennyivel olcsóbb mint a boltokban. Megéri! :)
2018. okt. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is el szoktuk adni a tojást, 40ft/db áron, még tyúkot is szoktunk. Falun is van rá kereslet, mert nem mindenki tart tyúkokat. Nyáron, mikor több tyúk volt, heti 150-200 db-ot adtunk el, most havi 60at.
2018. okt. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nálunk ha vendég jön üres kézzel nem mehet haza. Ez így van ha én megyek, ha hozzám jönnek.
2018. okt. 8. 12:50
 8/18 anonim ***** válasza:

Van rá kereslet, nem véletlenül téma szinte folyamatosan a sajtóban a tojás (fogyasztó számára magasa) ára.

Itt a Kisalföldön már falvakban is egyre kevesebben tartanak tojást, tehát ott, ahol 40 éve még szinte minden háznál volt baromfi, ma a falusi embereknek is lehetne árusítani - mert maguknak nem termelnek.

2018. okt. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Az más, ha vendég meg, vagy te mész látogatni, de kizárólag ingyen tojásért menni más tészta. Persze te dolgod, csinálod, ahogy jónak látod. Kereslet van rá, persze, nekem pont most szűnt meg az állandó forrásom, bajban is vagyok pár hónapja, azóta maradt a piac, de ott sem az igazi és drágább is, azóta is keresem a lehetőséget elérhető közelben, hiányoznak az igazi, falusi, szabadon tartott csirkétől származó isteni, friss tojásaim.
2018. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
7., kérdező! 4-es válaszomban már leírtam, mit gondolok a tyúktartásról. Nyilván, hogy a lányaimnak nem adom pénzért a tojást, de ismerősöknek ne add ingyen, mert akkor nem juttok egyről a kettőre. Jó biznisz, hidd el!:)
2018. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!