Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tehenek tényleg ilyen...

A tehenek tényleg ilyen nehezen szülnek és ilyen kényesek?

Figyelt kérdés

Terveztem tartani teheneket, de mikor néztem a dr Pol állatklinikáját, szinte mindig volt vmi tehenes ügy: sokszor volt, hogy farfekvéssel születtek, ikerborjúk, mindkettő halva született, a másik leggyakoribb pedig a felfúvódás és a gyomorcsavar.

Ezek mennyire gyakoriak, meg úgy alapjában véve mennyire kényesek?

Melyik tehénfajta "erősebb" ilyen szempontból, amelyik sok tejet is ad?



#tehén #borjú #tartási nehézségek
2018. okt. 26. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Nagyapámnak vidéken mindig voltak tehenei,amire vissza tudok emlékezni(kb.28éve).Ilyen problémája nem emlékszem,hogy lett volna.Évente 2-3 kisborjú született,de nem volt velük gond.
2018. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
A természettudományos ismereteket nem a tv szórakoztató filmjeiből kell meríteni. Általánosságban a tehenek ellése nem jár sok bajjal. Viszont a jelenleg tartásban levő haszonállatok zöme valamilyen irányban kitenyésztett fajta, ahol a tenyésztés elsődleges célja a hús-, tej- vagy egyéb maximális "termelése" és a "mellékesnek" tekintett szempontok (pl. tartás, szaporodás, csontozati stabilitás) nem mindig jönnek számításba. Olyan ez, mint kutyáknál a francia bulldog esete, ahol szinte kizárólag csak császármetszéssel születhetnek meg a kiskutyák, mert az anyaállat normál körülmények között képtelen őket világra hozni és elpusztul a kölykeivel a hasában.
2018. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy mindíg az látod a tvben, hiszen ez a műsor erről szól. Az elég unalmas lenne, ha komplikáció nelküli ellést mutogatnának.

A felfúvódás és az oltógyomor helyzetváltozás altalában rossz takarmányozás miatt alakul ki. Ha szarvasmarhákat tervezel tartani, akkor járj utána a témának, szerezzd be a papirokat, engedelyeket (amennyiben szükséges), keress egy állatorvost akit ki tudsz hívni ha bármi baj adódik illetve időnként meg kell őket vizsgálni. Inszeminátort is alkalmaznod kell, gondolom bikát nem akarsz tartani.

De a legfontosabb az a takarmányozás. Ha nem értesz hozzá akkor kérj szakértői segítséget, mert nagyon nem mindegy, hogy miből és mennyit esznek.

2018. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, azt tudom, hogy a film az nem minden esetben a valóságot mutatja, csak érdekességből szoktam nézni, ahogy minden natgeo, animal adókat.
2018. okt. 26. 11:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Az őshonos, szívós fajták általában egyszerűbben ellenek, mint a mai kitenyésztettek. Pl a holstein-fríz. De speciel egy nagy húsformákkal rendelkező húsmarha is nehezen ellik, pont amiatt, hogy nagy a borjú születési súlya és a tehén az izomzat miatt nehezen tolja ki
2018. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem 3 éve van tehenem, borjúként kezdtem vele. most ellett 2.x. Semmi komplikáció nem volt vele. Megfelelő takarmányozás ellés előtt fontos. A borjú ne nőjön túlságosan az utolsó hetekben ezért akkor csak legelt vagy szénát evett a tehén. Lucernát vagy abrakot egyeltalán nem. Fejem és a tejen borjút nevelek. Nem volt eddig bajom semmivel. Se a tehénnel se a borjúval. Nálam kötött tartásban vannak. Ezért sok munka van velük. Pl napi 2x ganézás
2018. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó. Miér fejed és eteted a borjút, miért nam magától szopik?
2018. okt. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mesterséges nevelésnek hívják. Minél több tejet szeretne magának, ezért vagy tejpótlót kap simán a boci, vagy rendes tejjel mixelve a pótlót.
2018. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!