Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért így viselkedik a mamám...

Miért így viselkedik a mamám egyik csibéje?

Figyelt kérdés

Nyár elején a mamáméknál kikelt 15 csibe.És októberben az egyik csibe nyakánál a tollat: a nagyobbak,öregebb tyúkok kitépték a tollát.(Majdnem a bőrét is.)A nagymamám egy ilyen kis ólba rakta.Most már jobban van visszanőtt a tolla a nyakán.De még decemberben amikor odavittem a többi tyúkhoz,hogy egy kicsit velük legyen, az egyik odaszaladt és már elkezdte tépkedni a tollát.Ezek után visszavittem az "ólba".

De az egész (fiatal)tyúkban nincs annyi élet,hogy megvédje magát.Szinte most télen csak egy helybe áll.Akkor van egy kis élet benne amikor megsimogatom.Viszont csak szombaton vagyok a mamámnál,és csak akkor bírok ott lenni a csibével.

A csibe nincs egyedül,ott van mellette egy szintén problémás tyúk.Ők ketten jól elvannak.

Miért viselkedik így?



2019. jan. 6. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert csirke és még annyi esze sincs, mint egy tyúknak.
2019. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Durva amúgy, hogy mennyire nincs eszük, és a dinok legközelebbi rokonai. Kíváncsi lennék, hogy azoknak mennyi eszük volt.
2019. jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a brojlerek voltak ilyen bambák. Nyugalomban tűrték, hogy a jóval kisebb kettős hasznú tyúkok szétcsípjék a hátsójukat. Vitamin- vagy nyomelemhiány esetén szoktak tollat csipkedni a tyúkok, de az is lehet, hogy valamiért kipécézték ezt a pipit, például folt volt a nyakán, rácsíptek, elkezdett vérezni, utána már emiatt csípték... A másik gond, hogy az elkülönített tyúkokat nagyon nehezen fogadják vissza, így nagy eséllyel bántani fogják. Nálunk ilyen visszaszoktatásnál az jött be, ha egy darabig a lehető legnagyobb helyük volt (tartósan kiengedtük őket a tyúkudvarból), hogy legalább ne legyenek kis helyen.
2019. jan. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg beteg szegeny. :(

Nem tudom, lehet jarvany is van vagy valami, mamamnak 21(!) csirkeje kelt tavaly es mind elpusztult fokozatosan. Eloszor csak ugy gubbasztottak, mint a tietek, aztan elhullottak. En nem is ertem miert lehet ez.

De hatha a tietek jobban lesz! Nem rudom mennyire birod azt a csirket, de ha komolyan meg akarod menteni a kis eletet, vidd el allatorvoshoz.:DD Egyebkent ha magat a csibet nem is akarod elvinni, nem art gyogyszert venni neki, de a tobbinek sem art adni, persze ha olyan a gyogyszer.

Nalunk volf sok beteg csirke, mindig azokat vettem partfogasomba, de elpusztultak szinte kivetel nelkul. Talan nem is baj, merr nem voltak eletkepesek. Ez meg jobb, mintha szenvedne.

2019. jan. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. jan. 9. 00:14
 6/6 anonim ***** válasza:
majd írd meg hogy alakult a sorsa
2019. jan. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!