Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tehenek szerintetek is...

A tehenek szerintetek is természetellenesen néznek ki?

Figyelt kérdés
mert ugye ilyen állat alapból nem lenne, az ember hozta létre, fura alkat, hatalmas tőgyek, nézem a Dr Pol-t ott szülésnél kifordul a méhük, egy szürkemarha, ami szintén tenyészve van valamennyire sokkal természetesebb kiállású nem?

2019. jan. 27. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon a kutyák is teljesen természetellenesek, hisz az ember tenyésztette a legtöbb fajtát életképtelenné. Ugyanígy nagyon sok más állattal is. Pl a sertés vagy a röpképtelen galambok. Ez ilyen.
2019. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
En is arra szoktam gondolni, hogy “ je! Milyen fura allat!”.
2019. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyira, mint a banán, a dinnye, kutya, juh, kukorica, stb

A tenyésztés, nemesítés értelemszerűen változással jár. Mondjuk ettől nekem még egyikük sem tűnik természetellenesnek, de gondolom ez is ízlés dolga.

2019. jan. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
82%
Az ember nem néz ki természetellenesen, hogy négy lába van, mégis kettőn jár, a mellső kettővel meg kaparászik? :)
2019. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Kinek mi, szerintem akkor a legcukibbak mikor csurdogál a nyáluk. :D Ráadásul a hímek az én szemeben fel érnek egy oroszlánnal, legalább is tekintély szempontjábol.
2019. jan. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

"Az ember nem néz ki természetellenesen, hogy négy lába van"

Hát, egy négy lábú ember tényleg elég természetelenesen nézne ki, de ilyesmi gyanítom csak Csernobil környékén szokott előfordulni...

2019. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na mert kutyàknàl,macskáknál (sorolhatnék rengeteg előlény) nincsenek természet ellenes,túltenyésztett fajták.
2019. jan. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mivel az ember a haszonállatokat úgy tenyésztette, hogy minél több hasznot tudjon húzni belőle, ezért végülis normális. Nem az én életem alatt változtak meg az állatok a tenyésztés során, szóval szerintem normális
2019. jan. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az emberi általi szelekciónak, ha úgy tetszik "kiválogatásnak" az volt a célja, hogy felvegye a versenyt a növekvő élelmiszerigénnyel. Na már most, egy szürkemarha valóban, szép jószág, de momentán nem jó semmire. Régen amikor az volt a cél, hogy az állat ne fogyjon le míg kiér a Bécsi piacra, akkor remekül bevált a strapabírósága miatt.

Az intenzív tejelő fajtáknál nyilván az volt a cél, hogy növeljék a tej mennyiségét, ehhez pedig nem szükséges a jó húsforma, szóval nem arra törekedtek hogy vaskosak legyenek. Ezért finom csontozatú a holstein-fríz, a jersey is. Csak mindig ki kellett válogatni azokat az egyedeket, akik hordozták a megfelelő tulajdonságokat. Természetesen ez egy idő után eléggé ráment a szervezeti szilárdság rovására, ezért vannak a nehezebb ellések, lábhibák, stb. De azért egy méh-előreesés nem mindennapos dolog, nem is nagyon gyakori, de azért előfordul, de pont most volt egy szürke tehénnél is, legutóbb.

2019. febr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igan, igaz. De a cápák is ilyenek.
2022. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!