Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szárny vég csonkolás mit takar?

Szárny vég csonkolás mit takar?

Figyelt kérdés

Nézegettem a neten hogy van olyan is hogy szárny vég csonkolás a fácánnál, mint pl tömés a kacsánál.

Mit takar az? Hogyan végzik? Miért csinálják?

(Gondolom azért hogy ne repüljön el)

Ui. Nem akarom csinálni , még mielőtt valaki azt hinné , csak kíváncsiság.



2019. febr. 10. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Levágják az evezőtollakat. Tyúkoknak is amúgy,meg kacsáknak stb háznál is. Mamám is vágta mindig.

Ez egy félreérthető elnevezés. Természetesen nem a húsba vágnak bele,mert elpusztulna a madár. Csak a hosszú tollakat kell levágni. Amúgy kihullajtja,és növeszt màsikat. Ezért folyamatosan vágni kell.

2019. febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem én nem erre gondolok, tudom van ilyen is de van az amikor lecsonkolják napos korban a szárny végeit.
2019. febr. 10. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ténylegesen lecsonkolják a szárny utolsó végét. Nem csak a tollakat. Mi mindig a repülni képes baromfiainknak levágtuk az utolsó szárnyvég TOLLAIT, de én is hallottam róla, hogy vannak, akik csonkolják, ami szerintem barbár és sose tenném meg velük.


Ugyanúgy csinálják majdnem mint a kutyáknál régen a farokvágást, amikor kikelnek a tojásból egyből lecsípik nekik az utolsó ízületnél, és annyi. Általában begyógyul magától, de akkor is embertelen.

2019. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiscsibe korban szokás, akkor könnyen begyógyul.

Arányaiban sokkal kisebb a szárny mérete.

Főleg kacsáknál.

2019. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!