Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeretnék lovat tartani!...

Gykjanosk kérdése:

Szeretnék lovat tartani! Kezdő vagyok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy 500m2- es 2 szinte istállónk (250-250) 2000m2- es telek dús legelő szeretnék kettő nagy lovat. Kezdő vagyok nem volt még lovam mindent szeretnék tudni a lótartásról. Olvasgattam oldalakat, de mindegyik mást ír. Én nóniuszt szeretnék, vagy kezdőnek más kell? Mikor kell nekik enni adni kitakarítani az egész lótartást szeretnem megtudni! A válaszokat mindenkinek előre is köszönöm!:)

2019. febr. 12. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez pont jó. Én meg állatorvos szeretnék lenni, de semmit sem tudok az állatokról. Írjatok nekem mennél többet, hogy kitanulhassam. Pl. mikor kell oltást adni a kecskének?
2019. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Enni napi 3x ideális adni neki,fajtához,évszakhoz és igénybevételhez igazodva+speciális étrend ha kell. Kitakarítani 2-3naponta illik ha nem akarod hogy nyakig szarban álljon.
2019. febr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat arra lettem volna kíváncsi ekkora legelő elég e 2 lónak, mikor kell fésülni patkolni stb.
2019. febr. 12. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Lovagolni tudsz? Nem itt kell megtanulni a lótartást, hanem szakkönyveket, szakirodalmat olvasni, elmenni egy lovardába lovagolni és gondozni a lovakat. Hiába lett az első válaszoló lepontozva az állatorvosos hasonlattal, nagyon jó hasonlat volt...
2019. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

ezt nehéz elmondani

esetleg vegyél egy lótartással kapcsolatos könyvet amiben minden levan írva szépen.

2019. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy lóra egy hektár, vagyis 10.000 négyzetméter legelőt szoktak számolni, váltva (egyszer az egyik, majd a másik felén, hogy a fűnek legyen ideje kinőni). Két lóra ez 20.000 négyzetméter. A te 2000 négyzetméteres dús füvű területed nem sokáig lesz dús füvű, mert a két lovad nullára fogja kitaposni, De egy normális méretű karámnak jó lesz nekik. Csak számolni kell azzal, hogy száraz időben iszonyú poros, nedves időben meg saras lesz, feljárják a lovak.

Itt ezen az oldalon nem fogsz megtanulni lovat tartani, Én azt javaslom, hogy keress a környékeden egy szimpatikus lovardát, és kezdj el lovaglóleckéket venni, egyben kérd meg, hogy segíthess a lovak körül. Megtanulod az etetést, pucolást, a lóval bánást, s ha valóban tetszik, utána vehetsz magadnak lovat, Addig meg félreteheted a biztonsági tartalékot állatorvosra, ló, oltások, körmölés, felszerelések stb. árát.

Enélkül a legjobb tanács egy kezdő lótartónak az, hogy a saját és a ló érdekében inkább ne tartson lovat :)

De ha így, rendesen felkészülsz, sokkal jobb lesz neked is meg a lovaknak is.

2019. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tényleg ne vágjatok úgy bele a lótartásba, ha innen akarsz mindent megtanulni.


Légy türelmes, olvassatok lovas szakirodalmat, járjatok lovardába - nem feltétlenül lovagolni. Én összebarátkoztam a lovászokkal, figyeltem mit csinálnak, kérdezgettem, segítettem, egy csomó dolgot onnan tanultam.


A lovak meglapően érzékeny állatok, könnyű "tönkretenni" őket, ha nem értetek hozzájuk.

2019. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolom, hogy ne tarts lovat otthon. Egyrészt neked sem lesz jó, napi szintű figyelmet kíván, nem mehetsz el mellette dolgozni vagy máshova. Először azt tanácsolom, hogy egy lovardába iratkozz be, ott megtanulod hogyan kell bánni egy lóval, hogyan kell lovagolni stb, de miután már mindent tudnál sem ajánlom, odaköt a házhoz, ez egy életvitel ebben a formában, és nem hobbi
2021. jan. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Upsz, most látom, hogy már nem aktuális, bocsi
2021. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!