Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Akiknek parasztházuk van...

Akiknek parasztházuk van jószágokkal, hogy van idejük a munka mellett bármire is?

Figyelt kérdés

Tervezek egy ilyenbe kiköltözni, persze mindenféle(észszerű kereteken belül) háztáji jószágot szeretnék tartani. Na most ott hosszabb az út, tehát 10 órás munka mellett 12 óra összesen. Mennyibe van ellátni a jószágokat napi szinten? Mondjuk tyúkok, pár liba meg két malac(tenyész/tojó/eladásra, nem vágok le semmilyen állatot). Meg ha mellette aludni is szeretnék, akkor mennyi időm lesz bármilyen más hobbira a jószágok mellett(sportolok).

Egyedül élek, persze ez időközben változhat.


2019. márc. 23. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Ha állatod van, azt le is kell vágni. Pl. volt nálunk, hogy elkapta a róka a kakast. A kutya megkergette, végül elengedte a kakast, de meg volt sérülve, megdöglött volna, le kellett vágni. A letojt tyúkokat is levágják. És a malaccal mi lesz, azt sem vágod le?

Én többek közt ezért sem tartok állatot, hajnalban kelni etetni, hétvégén is, büdösek is nagyon.

Anyámék tartottak, soha nem volt egy szabadnapjuk.

2019. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Sokféle állatot ne tarts, mert beleőrülsz. Az etetésen-itatáson, trágyakihordáson kívül idődet rabolja takarmányok beszerzése, itt-ott azok előkészítése. Állatbetegségek előfordulása sem kizárt.

Menj ki több falusi gazdához, nála érdeklődj, esetleg kérdezd meg, hogy segíthetsz-e neki az állatok körül. Érdeklődj afelől is, hogy mit mennyiért és hol lehet eladni!

2019. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem parasztház, de falu vége. A meló talán 10 óra, nem 12, ahogy te írtad, de szerintem így is megoldható.

Nekünk tyúk van és csirke. Ezeket vágom le. Nem szívesen, de valahogy megoldom. Malacot nem tartok, mert azt nem tudnám levágni.

Szóval a tyúk és csirke napi ellátása kb 10 percet vesz igénybe naponta. Kora reggel engedem ki őket az ólból, kapnak friss vizet, kaját. Ilyenkor tavasszal már tudok nekik zöldet is vágni. Délután kiszedem a tojást. Heti 1x alapos óltakarítás, kicserélem a szalmát és a forgácsot, felseprem az udvarukat és ennyi. A kacsa és a liba macerásabb. Nagyobb kosszal vannak, nagyobb hely kell nekik, több víz. Egyszer volt libám, többször nem vállalom. Arra nem volt időm, hogy annyit takarítsak utánuk.

Ha ilyenben gondolkodsz, érdemes egy kutyát is szerezned. Lehetőleg ne vadászkutyát. Idő persze a kutyára is kell, viszont ha van a környéken nyest, vagy róka, nagyon könnyen áldozatul eshetnek neki a tyúkok. Nálunk egy nagyobb macska vitt el régebben néhány csibét. Amióta van kutya, nem volt ilyen gond.

A konyhakert sem túl nagy macera. Nálunk rengeteg minden megterem. Heti szinten talán 2 órát foglalkozunk vele. Nincs benne sokéle növény, de így is nagy öröm.

Mióta kertes házban lakom, nem vettem paradicsomot, újhagymát, retket, főzőtököt, spenótot, sóskát, tojást stb.

Nem sajnálom az erre fordított időt. Én is sportolok, van hobbim, szóval nem vészes. Még a fűnyírás vesz a legtöbb időt igénybe.

2019. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. mint írtam a malac tenyészállatnak lenne, kicsiket eladom és ennyi, nem fogom levágni. A tyúkokat mondjuk az öregeket muszáj:/ Akkor többi baromfit hagyom, helyette mondjuk két kisebb kecske? :D Az ad tejet és lelegeli a fű nagy részét, ráadásul cukik:D

Ja, és milyen kutya az, ami nem eszi meg a jószágokat, de az idegen betolakodókat elzavarja? Amúgy lenne rá időm, mert járok futni, szóval jöhetne velem:)

2019. márc. 23. 17:39
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Bármelyik magyar juhász. Nekem mudi van. Volt, hogy véletlenül nem zártam be a csirkéket és kiszöktek az udvarba. Este ugyanolyan állapotban voltak, mint reggel. A kutya soha nem bántott egy csirkét sem. Ők jószág mellé lettek kitenyésztve. Viszont hangosak. Mindhárom magyar juhász zajos. Viszont póráz nélkül sem hagy ott soha. Legalábbis a mudi ilyen. A többit nem ismerem annyira.
2019. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk foxi van. Este betereli az állatokat, a rókát is elzavarta. A patkányt kiásta a farakás alól. Jó kutyák nagyon.
2019. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Állatok mellett nem tudsz nyaralni menni.


Ez nem probléma?

2019. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy sem voltam soha életemben nyaralni. A mudi jóó, tetszik, nem baj, ha ugatós, egy faluvégi nagy telken vagy tanyaszerűségen senkit nem fog érdekelni:D
2019. márc. 24. 09:32
 9/17 anonim ***** válasza:

Kecskét semmiképpen nem ajánlom.


Malaccal az a baj, nem biztos, hogy el tudod adni.


Én először csak a baromfiakat javaslom.

2019. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Piacon kismalacokat miért ne tudnám?
2019. márc. 25. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!