Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mivel lehet kiirtani a tyúk...

Mivel lehet kiirtani a tyúk tetűt?

Figyelt kérdés
Évek óta előfordul nálunk a tyúktetű, de sehogy se tudjuk őket végleg kiirtani, mindig vissza szaporodnak. Anno DD-vel irtottuk, aztán fa pörnyével, multkor annyira elszapodtak hogy már ecettel locsoltuk mamámmal. De a tegnapi napra annyi lett hogy mamámat pármásodperc alatt könyökig ellepték. Mai nap folyamán tatám lefujt klórral mindent. Pár ora hosszára rá átmentünk.. ugyan annyi volt. Esetleg valaki tudná hogy lehetne kiirtani, mert azáltal hogy össze szedem a tojást, ellepnek.. arról nem is beszélve hogy a tyúkoknak milyen. Es megjegyzem hogy nincs kosz, vagy ilyesmi rendesen ossze van takaritva, tiszta a fészek minden!

#tyúk #kakas #Tyúktetű kiirtása
2019. ápr. 28. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Állatpatikában adnak rá szert.
2019. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem saját tapasztalatból ebszélek, csak az első google találat szerint a kovapor lesz a jó: [link]
2019. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk is volt ilyen gond, valami fehér port adtak ilyen kilós hengerben.
2019. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Neostomosan
2019. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

ha ennyire durva, akkor valszeg már mindenhova beitták magukat, a legjobb lenne az egész ólat felgyújtani, ha fából van, ha nem, akkor lehetne disznópörzsölővel kiégetni a belsejét, de ez elég veszélyes, lehet még borászok által használt ként meggyújtani a belsejébe amivel elgázosítjátok a tetveket, persze utána szellőztetni, ezután az egészet kimeszelni, de mindent


utána szalma helyett faforgácsot használni, fa ülőkéket műanyagra cserélni, egy tálban fahamut és homokot kitenni nekik , hogy fürödni tudjanak, etetőt, itatót elzárni, hogy verebek, galambok ne érjenek hozzá, mert azok fertőzik vissza őket

2019. ápr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire gázos a helyzet, akkor sajnos nem tudtok mit tenni, minthogy levágjátok a baromfikat, az ólat és környékét pedig nagyon alaposan lefertőtlenítitek (vagy kidobjátok az egészet, ha megoldható).
2019. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, levágni sajnos nem lehetne őket, mert csak a házi tojást esszük, illetve kotlókat is ültetünk igy mamám azt nem vállalná be, a meszelést és azt a fehér poros irtást megemlitem mamámnak. Amugy ma átmentem a házhoz azt hiszem a klór hatott, mert 1 el sem találkoztam... de pár napon belül ismételjük a fertőtlenítést.
2019. ápr. 29. 20:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Az rendben van, de hiába fertőtlenítitek le az ólakat, ha közben a tyúkok egymásnak adják a tetűt. Amint visszaköltöznek ugyanúgy tele lesz tetűvel az ól.
2019. ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dermanyguard itatófolyadék, lehet rendelni a netről. A 200 ml-es 3000 Ft, de kétliteres flakonba csak egy 1,5 ml-es fecskendővel kell tenni, tehát nagyon soká elég. Nincs egészségügyi várakozási ideje, a tojást is lehet enni. Egy hétig ezt kell itatni velük, két hét múlva, majd havonta-kéthavonta megismételni. Nekem is hihetetlen volt, de működik. Emészthetetlenné teszi a tyúkok vérét számukra.
2019. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Luciusszimusz válasza:

Évek óta próbálom kiírtani, azonban egyre ellenállóbbak lettek a piszk.k.Az idén már semmi nem vitte őket. Sem ecet, sem Hypo, sem erősebb II. kategóriás vegyszerek. A tegnap végre megérkezett a kovapor, zsákokban. Beszórtam az ólat. Ma reggel több millió elpusztult atkatetemet találtam. Döbbenetesen hatásos és jó cucc ez a kovapor.

Mindenkinek jó szívvel ajánlom. Csináltam nekik porfürdőt is belőle, ha abban meghemperegnek, az még tutibb lesz szerintem. [link]

2019. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!