Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A krisnásoknál hogy vitelezik...

A krisnásoknál hogy vitelezik ki a nagymértékű tejfogyasztást a szarvasmarhák megölése nélkül, úgy hogy nem szaporodnak túl?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, a krisnások vegetáriánusok, tehát nem esznek húst, és az állatok megölése ellen vannak, viszont rengeteg tejet fogyasztanak, mert abból pótolják az állati fehérjét. De ahhoz, hogy mindig legyen tej, mindig kell kisborjú, tehát folyamatosan szaporodnak. Valamennyit ha megtartanak, az hasznos, mert velük művelik a földet, és így végülis kifiztetődő. De egy idő után már nem lesz szüksé ennyi marhára a földeken sem. A felesleggel akkor mit csinának? Egy normál gazdálkodásban a felesleget megeszik és így megy tovább a körforgás. De a krisnások mit csinálnak? Ha eladják, akkor meg vagy az eszi meg, akinek odaadják, vagy akinek majd ő is továbbadja. Vagy ez már nem zavarja őket, mert nem konkrétan ők ölik meg? Szóval azt nem értem, hogy ha egyáltalán nem jön képbe a levágás, akkor hogy nem szaporodnak túl a marhák, és hogy nem lesz veszteséges annyit etetni?

2019. máj. 10. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Nem értem a kérdést. Ahhoz, hogy legyen tej, nem kell minden héten új tehenet vennem. A meglévőt pedig tudom hasznosítani, ameddig el nem hullik és így tulajdonképpen vega maradtam, hiszen nem ettem meg a tehenet. Vagy eladom, ahogy te is írtad és onnantól nem az én dolgom, hogy mit tesznek vele.
2019. máj. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kell újat venni, de elleniük kell kb minden évben, és nem csak egy tehénnek, hogy ennyi embert eltartsanak tejjel. Az ugyanolyan, mintha újat vennél, mert csak gyarapodnak. Ha eladják, és a vevők megeszik, akkor pedig nem igaz, hogy a tejfelhasználás fenntartható anélkül, tehenek haljanak meg, akiket elvileg tisztelnek, ha jól tudom. Attól, hogy nem ők ölik megg, még valaki megteszi. És ezt azért, mert szaporítják őket a tej miatt. Ha annyira tisztelik a szarvasmarhát, akkor ez nem zavarja őket (mert náluk ahogy hallottam, a szarvasmarha nemcsak egy szarvasmarha)? Vagy megoldják valaogy, hogy megmaradjanak? Ha igen, hogy? Ezt nem értem, és ez lenne a kérdés.
2019. máj. 10. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Ez jó kérdés.

[link]


Itt is csak azt írják, hogy addig tartják amíg el nem pusztul. És, hogy jelenleg 35 tehén és ökör van náluk, ami szerintem ahhoz képest nem sok. Mondjuk azt is írják, hogy bővítik a helyet és újabb 30 tehén és ökör fog elférni.

Fogalmam sincs mit csinálnak a szaporulattal, mert ha azt nézzük, hogy 35 tehén van és ahhoz, hogy tejet adjanak borjú kell, akkor pár év alatt megduplázodna az állomány. Márpedig kétségtelen, hogy min. 2-3 évente elleniük kell, hogy tejet adjanak.

2019. máj. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, mivel tiszteletben tartják más vallását, életfelfogását, abba már nem szólnak bele, hogy eladás után mi lesz a borjakkal.
2019. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!