Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Méhészkedéshez elkezdéséhez...

Méhészkedéshez elkezdéséhez milyen teendők, és hivatalos papírok szükségesek? A lépések pontos menetére lennék kíváncsi, hobbi és termelő méhészetre egyaránt.

Figyelt kérdés
Hobbi méhészethez szükséges őstermelői igazolvány, TIR? ha kell, hol kell igényelni stb... Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat.

2019. máj. 15. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Első lépés, hogy elmész egy méhész mellé pár hónapra tanulni, figyelni, jegyzetelni!


Meg van ugye tanfolyam.

2019. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első körben javasolnám, hogy a méhészeti egyesületnél járj utána, hogy egyáltalán hova lehet kitelepíteni kaptárakat
2019. máj. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem adsz el mézet, csak a családban osztogatod, akkor nem kell semmi, csak a méhek. A területileg illetékes méhegészségügyi felelőssel vedd fel a kapcsolatot.
2019. máj. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, de a hivatalos lépésekre lennék kíváncsi. Tanfolyamom nincs meg, de ha tud(tok)sz arról is írhatsz hivatalos lépéseket. (ára,képzés hossza,stb.) Már sok könyvet kiolvastam,(többször is),jegyzeteltem és folyamatosan olvasok mikor van időm. 3 éve méhész mellet vagyok, minden fontos folyamatnál a kaptárbontástól, a betelelésig. (,szűkítés, egészségügyi kezelés,serkentés,bővítés, rajkészítés, egyesítés, , álcázás, pergetés, stb.) és van ott 5 méhcsalád amit csak én kezelek. Ők lennének az induló családjaim. Kérdeztem a méhész barátomat is ezekről a kérdésekről, de nem adott pontos érdemi választ, mert nem emlékszik már vissza (22 évre), de amúgy is változtak a dolgok azóta, mint pl:a tanfolyam, és egyéb módosítások.
2019. máj. 15. 10:03
 5/5 anonim válasza:

Én nemrég csinátam a tanfolyamot, és ha jól emlékszem, a következők szükségesek:


- Őstermelői igazolvány + évente bele a betétlap

- TIR tenyészkód

- Önkorm. jegyzőnél bejelentő (minden év feb.)


+ értékesítéshez hatósági állatorvos igazolása

Olyasmi is rémlik, mintha az őstermelőit a falugazdásznál kellene igényelni. A NAV meg ad rá egy adószámot is, ha jól tudom.


Az első kettő nem tudja a választ, csak oltani jöttek a kezdőket, ne figyelj rájuk.

2019. aug. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!