Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért nem kelnek a csibék?

Miért nem kelnek a csibék?

Figyelt kérdés
Van a keltetőben 47 tojás a 21.napja. semmi hang vagy kopogás. Lámpázva némelyik testrésze bele lóg a szikhólyagba. Kakas jó,mert előző keltetésből 50ből 26 kikelt. Meddig várjak? Vagy valahogy meg lehet e állapítani,hogy élnek e? Az egyiket kivettem,mert véres cseppen voltak az oldalán. Azt majd feltöröm de szerintem az záp. Kösz a válszokat!
2019. máj. 21. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs nagyon meleg nekik? Egyszer jártunk mi is úgy,hogy eltekeredett a hőfok és belefulladtak.
2019. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kölcsön keltető, amin a gombot hiába nyomom nem állít a hőmérsékleten elvileg magának beszabályozza. Spriccelgetem a tojásokat. 38 körül van a hő, ami szerintem sok, de a tulaj szerint az ugy jó. Neki is ugy ment.

Ezzel a géppel soha többet keltetès az biztos.

2019. máj. 21. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha magának szabályozza akkor simán mehetett feljebb is.
2019. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elkezdtek kikelni,megtörte 2 a tojást és csipog meg mozog :) ezek kis lusták :)
2019. máj. 21. 19:17
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
A keltetési hőmérséklet 37,8-38 fok. Ha ettől kevesebb, akkor később kelnek a csibék. 50-ből 26 nagyon rossz kelési arány, nekem 90 tojásból 86 csirkém lett.
2019. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jajj de jó :)
2019. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

A 80% keltetés az még szarnak számít.

Az 50 % az minősíthetetlen.


Kell rakni a gépbe megbízható páramérőt, hőmérőt, hogy legalább visszajelzést kapjál.


(én komplett keltetőt építettem hűtőből)


Az öregebb, több hetes tojások és a nagy testű tyúkok tojásai is lassabban kelnek. (lehet 21,5-22 nap)

2019. máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!