Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Községben mennyire lehet...

Községben mennyire lehet teheneket az utcán hajtani? Nem betiltottal ezek hajtása közterületen? Tudok bármi infót ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A községben lévő tehenészettel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.


A teheneket naponta kétszer hajtják ki-be a legelőre az utcán keresztül. Ilyenkor meg-megállnak legelni, közben erősen szennyezik az utakat, jádákat. A legelő helyileg teljesen fix az utca végén a főút túloldalán a legelő.


Nagyobb esőzés alkalmával konkrétan sz*rlében és trágyában topognak végif ag emberek az utcán. A rossz víz elvezetés miatt van, hogy bokáig ér a szar... A cipőm mire a munkahelyre érek mintha a trágyából szedtem volna ki és az autómról is levakarthatatlam a szar egy óra mosás amiután tiszta.

Ez ellen lehet tenni valamit? Lehet szólni valakinek? Én nem vagyok kíváncsi sem a szarszagra amikor szellőztetek sem a cipőm nem fogják megtakarítani de az utómat sem... mások is panaszkodnak előrelépés viszont nem történt.. szerintetek?

Ez ellen nem lehet tenni valamit?


2019. máj. 27. 06:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
költözz pestre ha nem bírod
2019. máj. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Doros ***** válasza:
92%

Mire gondoltál? A tehenészetet megszüntetni? Vagy a teheneknek megtiltani az emésztést?

A vízelvezetésért az utca érintett lakói összefoghatnának.

Addig parkolj távolabb, ahol már nincs szennyeződés. Gumicsizma, cipőváltás...

Szerintem egy községben senki nem várja el, hogy a tehenek a föld fölött közlekedjenek. A legelő meg nem a falu közepén szokott lenni.


Úgy tűnik, rossz helyen vettél házat.

2019. máj. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is ez volt, amíg tehenek voltak. Ráadásul mindenfelé, mert házaktól szedték össze a teheneket. Szokj hozzá.
2019. máj. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
Közúton lehet állatot hajtani, semmi sem tiltja. Az útra kerülő szennyeződést le kellene takarítaniuk. Ez ügyben fordulj a jegyzőhöz.
2019. máj. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
Igyunk sört, a tehenészetet fel kell számolni!
2019. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Hol van ez?

A helyi jegyző tudja mit szabad, mit nem.



Nekem szerintem tetszene.

Gödöllőn a koli alatti részen legeltek a tangazdasági tehenek.

Volt egy hangulata.

2019. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

" A rossz víz elvezetés miatt van, hogy bokáig ér a szar..."


Először is, köpjetek a tenyeretekbe, kalákába fogjatok össze és ássatok egy mindig tisztán tartott, jó vízelvezető csatornát!

Ugyanis arra nem csak a te problémád kapcsán lehet szükség. Ha a "nagyobb esőzés" helyett érkezik majd egy "még nagyobb esőzés" és a pincében, lakásban áll majd a víz..na, az a valami!

Márpedig egyre szélsőségesebb időjárási helyzetetkre kell készülni.

Vagy tényleg költözz fel valamelyik betonvárosba...és még az sem lehetetlen, hogy egy életen át vissza fogod sírni a jelenlegi helyzetedet.

2019. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Önkormányzat. Ha szerencséd van, akkor a polgármesternek nincs tehene.
2019. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Addig parkolj távolabb, ahol már nincs szennyeződés. Gumicsizma, cipőváltás..."


Ha arrébb parkolok hogy jövök haza? Repüljek? Vagy mi? Nem a fehenekkel vam bajom félre értés ne essék csupán a felelőtlen álattartásról mert nekik kéne takarítani az utcát ha már tele szarják....

2019. máj. 27. 11:46
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

A tehenészet embereinek lenne kötelessége a járdát, utat teljesen letakarítani minden vonulás után.Mint ahogy a bazi nagy traktorok is ha a sarat a kerekükkel felhordják az útra, jogszabály van rá, rögtön le kell nekik takarítani.Ez amúgy roppant balesetveszélyes is.Autó megcsúszik, baleset lehet belőle, vagy valaki elcsúszik, lábát töri.Ha feljelenti a tehenészetet, nem hinném hogy megúsznák.

Önkormányzatnál szólj.

Amúgy akik itt ilyen elnézően írtak, nem tudom mit szólnának, ha szaros cipőben kéne bemenni az irodába dolgozniuk minden nap.Vagy a lábukat törnék, mert elcsúsztak a trágyalében.A teheneknek kell a legelő, de az út ne legyen szaros.

Azért gondolkodjunk is már.

2019. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!