Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyibe kerül egy birka és...

Mihago kérdése:

Mennyibe kerül egy birka és tartása?

Figyelt kérdés
Tudom, nem szabad egyesével tartani, mert csordaállat, de csak az egy állatra eső fajlagos költség érdekel. Mennyiért lehet beszerezni egy birkát, mennyibe kerül a tartása, mármint élelmezés, nyírás, állatorvos, ilyesmik. Városi gyerek vagyok, úgy magyarázzátok, hogy néha összekeverem a komondorral, amiről úgy tudom, egy pásztorétel.

2019. júl. 9. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked mindegy mennyibe kerül. 18 év alatt nem veheted meg, max. szülői felügyelettel.
2019. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokba ha van hol legelnie. Egy felnőtt birka kb. 20ezer ft. Lenyírni te is le tudod csak meg kell tanulni. Nem hiszem hogy egy kutyakozmetikus mondjuk lenyírná ha odaviszed. xD Télen tápot kell neki adni,meg kell egy fedett száraz hely ahova bemehet. Azthiszem a haszonállatokat is évente oltják
2019. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Körmölni kell, fürdeni. Rengeteg széna kell neki télen is.
2019. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bárányt nem kell fürdetni. Összefilcesedik a gyapja ha eláztatod,be is rohadhat mert lassan szárad. Gondolom nem panelban akarja tartani hanem kertben. Körmölni tavasszal és ősszel elég. Szintén meg lehet tanulni,nem bonyolultabb mint egy emberi körömvágás ha van hozzá szerszám és nem állat módjára esik neki.
2019. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyírás után szokták régebben fürdetni bogár ellen, nem akkor, mikor teljes gyapjúban van.....
2019. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!