Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Pulyka láb/csont erősítés?

Pulyka láb/csont erősítés?

Figyelt kérdés
Hibrid pulykákat tartok, a legnagyobbak 7-8 kiló körüliek. Még kapnak nevelő tápot is, de úgy néztem abban sok a fehérje és gondolom ezért, hirtelen megnyúltak, híztak és a lábaik nem bírják a terhelést. Mostmár vegyesen kapják a tápot, kukoricát, tritikálét és mészgritet is. Látszik, hogy fáj a lábuk, bicegnek, 3 fel sem tud kelni és többet levágtam már lábszár illetve combcsont törés miatt. Volt egy kakasos por kúra is (a nevét hirtelen nem tudom, de aki jártas a témában, biztos ismeri). Tehát az lenne a kérdésem, hogy mit tehetnék velük, hogy etessem őket, hogy ne legyen több áldozat? Helyre lehet billenteni még a bicegőket? Zárt térben vannak, esetleg a nap által erősödne a csontozatuk?
2019. júl. 10. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A húshibrideket úgy tenyésztették, hogy gyorsan sok hús legyen rajta és ezt a hirtelen nagy súlyt nem bírja a lábuk, az ilyeneket leszokták hamar vágni.

Ezeket kezdettől fogva szabadtartásba több mozgás térrel (és nem táppal/nem csak táppal etetni, mert az még jobban felpuffasztja őket) kellett volna tartani, hogy ne legyen olyan hirtelen a hízás. Most már mindegy, ha bicegnek le kell vágni mert azok is lerogynak.

2019. júl. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Voltak már 35 kilósaim is, velük nem volt ilyen gond, csak a végén kellett sétáltatni őket. Ezek viszont még túl kicsik a végleges súlyhozamhoz, ezért is kérdeztem, hogy tehetek-e valamit értük.
2019. júl. 10. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!