Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi a francot lehet kezdeni...

Mi a francot lehet kezdeni egy sántító leopárdgekkóval? Normális válaszokat kérek, nem idétlen vicceket meg hasonlókat.

Figyelt kérdés

Karácsony előtt vettem, fél éves volt akkor, mikor elhoztam egy tenyésztőtől. Ő egyébként nemcsak gyíkokat, hanem madarakat, emlősöket stb is tenyészt, és papírja is van róla.



De most jön a de! Elhoztam egy-akkor még nagyon is-egészséges gyíkocskát, aki alá még rá fél évre is szalvétát tettem, nehogy bélelzáródása legyen... Vagy ez csak vaklárma, és én emiatt megnyomorítottam volna, mert elhittem? Vagy ez a sztori tényleg igaz? Már nem derül ki, az biztos...

Szal a gekkóm a bal első lábát csak húzza, biceg rá, a jobb első és a két hátsó rendbe. Nagyonnagyonnagyon ritkán a jobb elsőt is vonszolja, de azt tényleg csak nagyon ritkán.

Néha kiveszem, igazgatom, tornáztatom a lábát-persze nem erőszakosan, csak finoman, mert ugye milyen kicsi állat egy gyík hozzám képest-, és akkor sziszeg, harap, sőt van, hogy néha bele is sza......ik a kezembe. Tehát a szelídtől is messze áll...


Hím amúgy, és 20 cm hosszú az állat teljes hossza, egy 100x50-es terráriumba él, és úgy kb 13 cm volt mikor elhoztam. 2.000 Ft volt, azaz kétezer.


Szal a bal első lábát húzza, vagyis ugyan kissé felemeli, de a "kézfején"-vagy hogy mondjam-jár, míg a jobb első lába normálisan mozog neki.

Élhet egy gyík sántán is teljes éltet? És ugyanúgy 20 évnél is tovább élhet? Még egyéves sincs...

Amúgy vitamint kap, Reptivite-et, ami egy D-vitaminos kalciumpor. És még UV-lámpája is van, 10.0-ás, sivatagi spektrumú. Tehát nem csontritkulás.

Amúgy én szinte mindig tücskökkel, sáskákkal etetem, néha-néha azonban kap lisztkukacot is, de csak ritkán, mert az zsíros. Ha csak az utóbbit kapná, olyan, lenne, mintha én kizárólag csak chipsen élnék.

Ebből is látszik, hogy igyekezzük jól tartani, sőt lehet kissé el is van kényeztetve, de az nem biztos...

Mostmár-tavasz óta-homok van alatta, mert ugyanis azt tapasztaltuk a tél végén, h beakad a körme a szalvétába...

Szal egy gyík élhet sántítva is teljes életet?

Negatív kommenteket mellőzzük...



#sántítás #leopárdgekkó #Élhet-e teljes életet?
2019. júl. 24. 10:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és ha kiveszem, még ha nem "piszkálom" a lábát is agresszív, és ficánkol, nem tud a se......gén megülni egy percre se. ha nem nyúlok a lábához, akk se, fél tőlem.
2019. júl. 24. 10:11
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira szereted, mi a fenéért nem viszed el orvoshoz??


Azt se tudod, hogy mi baja van a lábának! Ne piszkáld, mert a tornától simán lehet, hogy csak rontasz a helyzeten.


Jesszus.

2019. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

jó, akkor nem piszkálom a(bal)lábát.

Am voltunk vele még a tavasza Budapesten egy egzós dokinál, azt mondta, örökre bicegni fog, nem műthető egy ilyen kicsi állat. Az orvosba is belemart, mert bár apró a foga, szúr, éles.

2019. júl. 24. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó. Minden az állataira valamit adó tenyésztő szalvétán tartja a kisgekkóit, hogy a homok miatt ne legyen bélelzáródása. Ez nem csak rémmese, interneten rengeteg ilyet látni.



Kérdező: A homokot likvidálni kell, a fent említettek miatt. Ezek az állatok a vadonban sem élnek homokon, hanem kemény szikes talajon és sziklákon. Mészgrittet szoktak alájuk rakni, mert az emészthető, vagy esetleg ha meg tudod oldani, hogy olyan tömörített kemény talaj legyen a terkóban, mint amit mondjuk egy pusztaságon láttsz, az is jó. Esetleg még lehet alá fenyőkéreg aljzatot rakni, mert azt nem tudja lenyelni.


A leírtak alapján elég érdekesnek találom, hogy ezt csinálja, szerintem egy sérülés. Maradt rajta régi bőr esetleg a vedlésnél?

Ha nem zavarja az életvitelében, akkor úgy hagyhatod, abban az esetben, ha már egy gyógyult sérülésről van szó.

2019. júl. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

túlélte és már nem sántít, mert ugyanis egy másik orvos beinjekciózta, azóta kb féléve

rendbe van.hja és kiderült h nősti,

és vettem mellé még 3 nőstit

társnak. H ne legyen egyedül, a homokopt kicvettem

2020. jan. 9. 10:16
 6/6 A kérdező kommentje:
egyik nőstényt elajándékoztuk mellőle, mert egy másik tenyésztő ismerősömnek kellett
2020. febr. 6. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!