Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Megsérült a teknősöm páncélja...

Megsérült a teknősöm páncélja lehet tőle baja?

Figyelt kérdés
Megharapta a kutyám a teknősöm nem mély a harapás nem is vérzett csak felsértette a páncélját lehet belőle baj?
2010. júl. 17. 16:01
 1/6 d,jpt L ***** válasza:
Attól függ, mennyire mély. Ha csak felületi karcolás, akkor nem lesz baja a teknősödnek. Ha azonban észreveszed rajta, hogy féloldalasan kezd úszni, vagy nem eszik, esetleg más nem megszokott módon viselkedik, vidd el egy állatorvoshoz!
2010. júl. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az,hogy féloldalasan úszik,annak semmi köze a sérüléshez...akkor szoktak féloldalasan úszni,ha tüdőgyulladásuk van.

De az igaz,hogy ha csak felületi karcolás,akkor semmi baja,de ha mélyebb,akkor baj lehet belőle.Ebben az esetben nézesd meg egy állatorvossal!:)

2010. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem tudom eldönteni hogy felületi e a seb egy fél szer fél centis kis mélyedés van a páncélján ott log még a kis darab ami hiányzik kb. 1-2 mm mély a sérülés és fehér a belseje. nem tudom jobban megfogalmazni. Köszönöm az eddigi válaszokat. Várom a továbbiakat.
2010. júl. 17. 18:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát...én a biztonság kedvéért megnézetném egy állatorvossal!De lehet,hogy nem súlyos...nem tudom...ha az én teknősöm lenne,elvinném a dokihoz!:)
2010. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
elvittük dokihoz a biztonság kedvéért. kapott egy antibiotikumos injekciót azt mondák minden rendbe lessz, nem mély a sérülés. köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 18. 11:09
 6/6 anonim válasza:

szia,

jól tetted, hogy elvitted állatorvoshoz!

Én annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nekem is van egy teknősöm, aki már többször megsérült. Egyik esetben páncélja széléről elég nagy darabka leesett, mély volt a sérülés. Én adtam neki szárított fehér halat és (bio-lio) szív mix-et. (természetesen állatorvosnál is volt, aki nem fűzött sok reményt hozzá).. Hetek elteltével látszott a javulás. Mostanra egészen szépen néz ki megint a páncélja.

Nem tudom, h milyen fajta teknősöd van, de ha teheted, próbáld nála is ki. (enyémnek naponta 2x adtam)

2010. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!