Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet felnőtt leopárd gekkót...

Szekeres Hanga kérdése:

Lehet felnőtt leopárd gekkót kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mennyi időbe telik? És ha tudnatok tippeket adni azt megköszönném!
2019. dec. 5. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A leopardgekkó nem arra lett kitalálva hogy fogdossák. Nem domesztikált állat. Hagyd békén. Simogatásra a kutyát és a macskát háziasitotta az ember!
2019. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem volt leopárd gekkóm, de már utána kerestem youtubeon és rengeteg olyan videót láttam ahol a kezükben fogják, vagy éppen az állánál simogatják. Nem vettem észre, hogy ez rosszul esne neki!
2019. dec. 5. 14:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Az emberek többségének csak akkor tűnik fel hogy az állatnak nem jó mikor az már ordít és odaharap. A leopárdgekko egyikre sem képes így tűr. A neten sokan tigriskölyköket meg oroszlán kölyköket is simogatnak. Szerinted ettől ez rendben van? Mert sok barom csinálja? Sajnos az emberiség használja az allatokat és marhára nem érdekli őket az álatnak mi a jó. Ha te nem ilyen vagy. Akkor nézz utána a tartási körülményeknek. Biztosítsd és leld abban örömöd, hogy gyönyörködsz bennük. Mint írtam a hüllők nem simogatásra valók.
2019. dec. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elnézést, hogy csúnyán fog hangzani de a kedves 3. válaszoló egy inkompetens idióta. Igenis lehet fogdosni. Nekem szakállas agámám van és ő nagyon szeret kint lenni, van hogy a mellkasomon alszik el. És tudom, hogy az agáma nem gekkó, de a hüllők általában 1 dologban megegyeznek. Szeretik a teret. Szeretik ha van hely mozogni. Nem kiállítási tárgyak amiket folyton bezárva kell tartani. Igenis ki lehet venni 2-3 naponta 1-1 órára.


A kérdésre válaszolva még sosem volt leopárd gekkóm. Szeretnék majd de nem mostanában. Én az agámámat szoktattam kézhez mikor 4-5 hónapos lehetett. Először csak simogattam majd 2-3 hét múlva 5-10 percekre a kezembe vettem olyan 2-3 nap eltéréssel aztán szépen lassan sikerül. A hüllők közül a gyíkok a legértelmesebbek, tudnak kötődni gazdájukhoz. Ha nálad lesz egy ideig akkor fel fog ismerni. Nem fog félni tőled. Maga a kézhez szoktatás 2-3 hetes folymat lehet. Az, hogy megszokjátok egymást kicsit több.


U.I.: A gekkó igenis jelzi ha valami nem stimmel. Ha veszélyben érzi magát akkor ledobja a farkát(igen azt a nagy farkát) és elfut. Ezért fontos, hogy akkor vedd ki és tedd le a szobában bárhová ha már megszoktátok egymást.

2019. dec. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!