Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért mehetett most nehezebben...

Miért mehetett most nehezebben a gekkómnak a vedlés?

Figyelt kérdés

Általában vedlésnél be szokott bújni a kis 'házába' és mire előjön már kész is. Most viszont órákig tartott, dörgölőzött mindenhova, és valahogy olyan sután húzta le magáról a bőrt, hogy miközben a fejéről elkezdte leenni a bőrt, az orrán teljesen oda volt még tapadva, de már a szájában is benne volt, nem tudta lehúzni és teljesen belement a szemébe a bőr.. szívinfarktus közepette, bevizezett fülpálcával szedtem le róla nagy nehezen (ma megnéztem a szemét és nem tűnik gyulladtnak). A nemiszerve körül is maradt rajta bőr amit szintén én szedtem le másnap róla illetve a lábujjain (mentett gekkó, sajnos a lábujjainak nagy részét elvesztette .. nem teljesen, de de elég picikék).

Van berakva neki két kisebb tálka víz, egy közepes virágcserép alátétben víz, befújtam vízzel a terráriumot illetve raktam be neki egy nagy műanyag dobozt amiben kókuszrostot és papírtörlőt raktam amit jól befújtam vízzel. Nem tudom mi lehetett a probléma.. legközelebb inkább már a vedlés elején segítsek neki?..


2019. dec. 15. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia van egy gekkó kedvelők csoportja facen keresd meg és ha valami baj van itt tudsz kérdezni sok tapasztalt tenyésztő és tartó ember van a csoportba. Nekem is van leopárd gekkóm ilyen még nem tapasztaltam. Lehet már öreg vagy éppen most gyenge a tiéd. Ha kap vitamint és eleseget rendesen és a környezet is megfelelő neki és fiatal akkor lehet valami baja :/

Mi lett vele azóta? látom ez decemberi kérdés.

Volt hogy enyém is el szórakozott vele 1 órát máskor meg hamar megcsinalja. Nem érte el a hátsó lábát csori sokszor neki állt már láttam a fején hogy unja sóhajtozott nagyokat de aztán azért megoldotta 😁 néha az ujjacskai végén neki is marad de azt szépen én is le szoktam neki venni

2020. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a tippet! :D Azóta már vedlett talán háromszor, kétszer a hasáról, farkáról meg a lábujjairól le kellett szednem egy kis bőrt, de ma pl. tökéletesen levedlett :)

Köszi még egyszer a választ!

2020. jan. 16. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!