Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Hüllők

A kérdés

Milyen kígyók nem esznek egeret/patkányt?

Heló, már egy ideje gondolkodtam kígyótartáson, de tudom, hogy a legtöbb egeret vagy patkányt eszik, nekem meg régen volt egerem, szóval kicsit sajnálnám csórikámékat. Viszont érdekelne, hogy milyen kígyók/siklók esznek halakat vagy esetleg rovarokat.

Eddigi kinézettem a mexikói fekete királysikló, de szerintem ők egereket esznek (ha nem, szóljon valaki).

Szóval milyen nem túl bonyolultan tartható és aránylag barátságos kígyókat vagy siklókat ismertek, amik halakat vagy rovarokat esznek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: bogár, rovar, kétéltű, hüllő, hal, egér, sikló, kígyó

2019. dec. 25. 00:40  Privát üzenet  

A válaszok

Vízisiklók halat esznek. Az amerikai fajok nem védettek, tarthatóak itthon is (nerodia fasciata).

Pár éve terraplázán volt egy tenyésztő, aki árult ilyen kígyókat, talán WNK volt a userneve, nem tudom, foglalkozik-e még velük.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2019. dec. 25. 00:51 Privát üzenet
Tojásevő kígyó pl.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2019. dec. 25. 09:36 Privát üzenet
Van, ami halat, békát eszik.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2019. dec. 25. 12:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#3 azt tudom, hogy van olyan, az érdekelne, hogy melyik kígyók azok.

# 4/5Időpont 2019. dec. 25. 20:11 Privát üzenet
Szerintem a tojásevő kígyó a legmegfelelőbb. Nem kell bajlódni a halak beszerzésével, fagyasztásával, kiolvasztásával.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2019. dec. 30. 20:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egeret, patkányt nem szabad úgy tartani, mint tengerimalacot, csincsillát?
Honnan lehet fagyasztott egeret, patkányt rendelni?
Melyik kutyafajták fogják meg, a patkányt, egeret, mezei egereket, cickányt, vakondot?
Ti hogyan kábítjátok/ölitek le az élő egeret/patkányt a kígyótok számára?
Lehet patkányt és egeret tartani együtt?
Ti hogyan olvasszátok fel a fagyasztott egeret/patkányt?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Hüllők rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!