Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kígyók nem esznek...

Milyen kígyók nem esznek egeret/patkányt?

Figyelt kérdés

Heló, már egy ideje gondolkodtam kígyótartáson, de tudom, hogy a legtöbb egeret vagy patkányt eszik, nekem meg régen volt egerem, szóval kicsit sajnálnám csórikámékat. Viszont érdekelne, hogy milyen kígyók/siklók esznek halakat vagy esetleg rovarokat.

Eddigi kinézettem a mexikói fekete királysikló, de szerintem ők egereket esznek (ha nem, szóljon valaki).

Szóval milyen nem túl bonyolultan tartható és aránylag barátságos kígyókat vagy siklókat ismertek, amik halakat vagy rovarokat esznek?



2019. dec. 25. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vízisiklók halat esznek. Az amerikai fajok nem védettek, tarthatóak itthon is (nerodia fasciata).

Pár éve terraplázán volt egy tenyésztő, aki árult ilyen kígyókat, talán WNK volt a userneve, nem tudom, foglalkozik-e még velük.

2019. dec. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tojásevő kígyó pl.
2019. dec. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van, ami halat, békát eszik.
2019. dec. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#3 azt tudom, hogy van olyan, az érdekelne, hogy melyik kígyók azok.

2019. dec. 25. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a tojásevő kígyó a legmegfelelőbb. Nem kell bajlódni a halak beszerzésével, fagyasztásával, kiolvasztásával.
2019. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De a tojásevő kígyó tartása drága...amíg kicsi, extra kicsi madártojásokat kell beszerezni ami borzasztóan nehéz, vagy szinte lehetetlen...ha nagyobb akkor is fürjtojás kell neki, ami szintén elég drága mulatság szerintem. A sima csirketojás nem megfelelő.
2020. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!