Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik a kígyóm?

Miért nem eszik a kígyóm?

Figyelt kérdés
21.-én vettem egy király pitont (2 hónapos) ő az első nekem szóval még elég tapasztalatlan vagyok sajnos. Mindene megvan ami kell és úgy tűnik jól érzi magát de nem akar enni. Amikor elvittem az eladók azt mondták hogy 2 hete nem evett és várjak még 3 napot hogy szokja az új helyét. Így is tettem. De már mióta itt van 3× probaltam etetni (nem élő egérrel) de sehogy se fogadja el. Egy darabig még figyeli ahogy mozgatom előtte de aztán semmi. Illetve olvastam hogy vedlés alatt koplalnak és ő eléggé úgy tűnik hogy vedleni fog mert kékesen fénylik a bőre illetve egy két helyen érezni lehet hogy kiáll. De hiába már egy hete ez a helyzet nem csinál semmit. Meddig tart a vedlés? Lehet amiatt nem eszik de aggaszt mert viszont vedleni se vedlik szóval nem értem már. Légyszi valaki segítsen aki tapasztalt és ért ezekhez a dolgokhoz.

2020. jan. 5. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
az én kígyóm meg nem áll fel, az rosszabb
2020. jan. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Van, hogy hónapokig nem eszik.

Adj neki fagyiegeret, de gondolom azzal próbáltad etetni.

Vagy esetleg pici elő egeret is adhatsz, de ha nem akar enni, ne stresszeld le vele.

Amit ajánlok neked jó szívvel: Facebookon van egy csoport, Kígyótartók csoportja.

Keress rá, könnyen megtalálod, lépj be és inkább ott kérdezz. Gorgetve is nagyon sok hasznos információt fogsz találni, de mindenképp megér a problémád egy posztot.

Nagyon rendesek és segítőkészek lesznek, ezt garantálni merem. :)

2020. jan. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy menj el állatorvoshoz és kérj tanácsot. Az ingyen van és biztos forrás.
2020. jan. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell állatorvoshoz menni. Nem kell hetente etetni. Az én kígyóm is havonta egyszer eszik, néha nem eszik 2 hónapig, néha csak nyűgös. És tényleg lépj be abba a csoportba amit írtak ott segítenek

Inkább olyantól kérj tanácsot aki az életben is találkozik a kígyóval és gondozza.

Egyébként pedig egyáltalán nem ingyenes elvinni, egzotikus állatorvos kell, nem általános, mert az nem biztos hogy tud segíteni. És az egzo sok pénzbe kerül.

Csoportot javaslom továbbra is és ne gondold túl az etetést

Vagy adj neki mást inkább, az enyém egy éve nem eszi meg a fagyasztottat, csak az elot

2020. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak,ez egy 2 hónapos állat, 5-7naponta kell etetni.

Kérdezőnek: biztos,hogy teljesen ki van olvadva az egér,elég meleg?

Ha igen,próbáld meg élővel,van amelyik csak azt fogadja el

2020. jan. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a hőt (25-30°), meg a párát (50-70%),búvóhely van neki elég? Ezek elmaradása mind vezethet étvágytalansághoz
2020. jan. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van neki 2 búvóhelye is a hő jó, nos ami a párat illeti az sose megy 40nél feljebb és a melegítés miatt is folyton visszaesik 20 alá de azért rendszeresen spriccelem a terrariumot. Akkor lehet a párája miatt nem eszik?
2020. jan. 12. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor biztos,hogy a pára miatt, 65%pára kell neki!valószínüleg nem jó aljzatot használsz,azért ilyen alacsony a pára,nedves kókuszrostot tegyél be,de etetéshez vedd ki egy üres dobozba,nem jó ha lenyeli a talajt. Élő egérrel próbálkozz
2020. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!