Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű teknőst szeretnék...

Sárgafülű teknőst szeretnék tartani, egy ideje már olvasok utána, hogy mit hogyan kellene csinálni, de pár kérdés még van bennem?

Figyelt kérdés
Láttam egy elég designos, "mű füves" kimászó helyet ahova az UVB fényt tudnám rakni, ez kb. Egy 33literes akvariumról van szó, ez kb meddig lenne neki elég,hogy jól is érezze magát nálam? És ha esetleg ez nem jó, akkor mekkorát ajánlanátok hogy vegyek neki? Következő kérdésem az lenne,hogy milyen típusú szűrőt ajánlanátok? Nem szeretnék aljzatot tenni az aljára, nem probléma? Csak mert akkor hogyan takarítsam az akvát ha kövek vannak az alján...?. Szedjem ki azokat is?

2020. jan. 30. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A 33 liter, az semeddig sem elég. Magaddal szúrsz ki, ha ilyen kis akvát veszel. CSAK akkor vegyél ilyen tekit, ha fel vagy rá készülve, hogy kifejlett korában legalább egy 120x60-as hely kell neki, és ez nagyon-nagyon minimum, a 150 cm hosszút ajánlanám szívem szerint. Illetve nem, szívem szerint a kerti tavat ajánlom, mert valójában oda való...

Ha nem tudsz ekkora helyet biztosítani, gondolj át egy másik, kisebbre növő faj, pl. valamelyik pézsmateknős tartását.

Kezdésnek szerintem egy kicsi tekinek a 60x40 cm alapterület jó, de gyorsan nő, és hamar kell másik neki.

Ó nem igényli a talajt, ha neked esztétikai okok miatt nem kell, az nem baj. Apró köveket nem is ajánlok, mert ha lenyeli, bélelzáródást kaphat tőle.

Szűrő: hát, ennek csak a pénztárcád szab határt, de mindenképpen valami jó minőségű, erős szűrő legyen, mert sok piszkot csinál.

Én szinte minden teknősömet úgy szoktattam, hogy kiveszem őket egy műanyag lavórba (természetesen vízbe) enni, és akkor az a kisebb fajta horrorfilmes jelenet, amit a nyers hal meg hasonlók megevésével művelnek, nem szennyezi a helyüket. Kaja után visszateszem őket.

2020. jan. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kell aljzat. Szerinted mennyire természetes egy uveglapon leelni az életét? Műfűvel persze.

Folyami homokot vegyél aljzatnak és lebegő kimászót, ami bármilyen szintű vízhez alkalmas.

Mivel a természetben több méter vízben is jól boldogul, nem teheted be 33 literbe sem.

Legalább akkorát, mint az első írta, de inkább nagyobb akváriumot vegyél.

Lehet persze évente cserélni, de sokkal olcsóbb ha alapból úgy veszel meg mindent, hogy évtizedek múlva is megfeleljen. Persze vannak fogyoeszkozok, de egy akvárium, állvány pont nem ilyen.

Én inkább 150 hosszú, 80cm mely aksit vennék. Kell ez, hidd el.

Láttál már kifejlett ekszerteknost? Baromi nagyra nőnek az évek során. Ahhoz, hogy kényelmesen tudjon úszkálni, muszáj beruhazni egy nagyobb aksira.

Készülj fel rá, hogy kifejezetten drága ekszerteknost megfelelően tartani.

Ha picit redukálnád a költségeket, vegyél pézsmateknőst. Felnőttként sem lesz kb 10 centinél nagyobb.

Neki egy 100-120cmx60cm akvárium is elegendő. Persze lehet nagyobb, de nem az allatkinzas kategória így már, sőt.

2020. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1.-2. válaszolónak! Pézsmateknősőn is gondolkoztam mivel az kicsi marad, de az valahogy nem tetszik nekem eggyáltalán, szebb a színe a sárgafülűnek, és sokkal barátságosabbnak is mondják mint a pézsmát, esetleg tudnátok mondani ilyen kisebb fajtákat, hátha megtetszne valamelyik :)! 150 széles akvát nem tudok neki sajnos biztosítani, hány éves koráig nő? Az etetést és vitamin adagolást nem az akvába csinálnám hanem elkülöníteném és foglalkoznék vele közben.Sok helyen olvastam/hallodtam,hogy nem mindenki használ szűrést és viz forgatót, de én szeretnék, típust esetleg tudnátok mondani,hogy melyik a jó?
2020. jan. 31. 09:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tetszik a fedeles pézsmateknős? Nekem ez az egyik kedvencem, annyira jól néz ki a tetőgerinc-páncéljával :)

https://www.youtube.com/watch?v=OvJapX_MQuA

2020. jan. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

33 literes akvárium? Mi az? Egy virágtartó?

A kaktuszom is több helyet igényel. Pedig neki állítólag nem kell víz.


Általánosan elfogadott minimális méret:

• Akvaterrárium széle = hátpáncél hossz x 3 (cm)

• Akvaterrárium hossza = hátpáncél hossz x 5 (cm)

• Akvaterrárium magassága = hátpáncél szélessége x 1,5 (cm) + hátpáncél hossz (cm) + 5 cm


» hátpáncél szélessége x 1,5 = Ekkora minimális vízmagasságnak kell lennie.

» hátpáncél hossz = Ez a méret szükséges, hogy a napozóhelyről felágaskodva ne tudjon kimászni.

» 5 cm = biztonsági méret, a napozó víz fölé emelkedő

A sárgafülű ékszerteknős tartása ugyanaz, mint a pirosfülűé.

2020. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem Atman külső szűrőim vannak, ezek megbízhatóak, viszonylag olcsók, és mindig zavartalan a pótalkatrész-ellátás. Azt, hogy melyiket vedd, nem lehet megmondani, amíg el nem döntöd, hogy milyen állat és mennyi vízben lesz.
2020. jan. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt észben kell tartani, hogy a vízi teknősök nem bújós, simogatnivalo háziállatok.

A pézsmák is barátságosak a maguk szintjén. Nálam elég nagy látványosság, minden vendégem oda van érte.

Esetleg az iszapteknos feleket nézd meg. Illetve a pézsman belül is van több fajta.

Én mindenképp ezekben gondolkoznek.

Ekszerteknost házi körülmények közt inkább kerti tóban praktikus tartani + a hidegben esetleg bent akváriumban.


Szűrő mindenképpen kell. Sokan borzalmas körülmények közt tartják őket, ezekre próbálj nem hallgatni.

Eléggé szennyezik a vizet, szaga, színe és nyálkás felülete lesz a viznek, ha nincs szűrésed.

2020. febr. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szűrésre akkor tudunk pontosat mondani, ha leirod mekkora az aksi, mekkora a víz benne és milyen fajta tekid van.

Mindenképp külső szűrőt ajánlok, de nem mindegy a teljesítménye. Ha úgymond túl van szurve, az nem gond, de ha alul, az inkább.

Nekem tetratec márka van.

2020. febr. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!