Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tényleg ennyire bonyolult/nagy...

Tényleg ennyire bonyolult/nagyigényű a leopárdgekkó tartása?

Figyelt kérdés

Nézelődtem a leó tartásával kapcsolatban és ilyenekre bukkantam:


-Kizárólag az élő rovart eszi meg.

-Kell a terráriumon belül lennie egy

hűvösebb és egy melegebb félteknek.

-Éjjel 21°-23°C fok között kell lennie a hőmérsékletnek nappal pedig 29°-31°C foknak.

-14 órát kell neki lámpának bekapcsolva lennie egy nap és 15-30 percenként kikapcsolni annyi ideig hogy kijöjjön a maradék 10 óra.

-A páratartalomnak 20-40% között kell mozognia


Egyenlőre csak ennyit olvastam, de pont azért kezdtem bele mert azt írták nem nehéz a tartása. T



2020. márc. 2. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek mind valós infók.


Mivel hüllő, nem képes szabályozni a testhőjét, tehát a környezetének megfelelőnek kell lennie arra, hogy annak a segítségével szabályozhassa azt. (illetvve nyilván megvan, hogy milyen hőmérsékleten érzi jól magát, milyen páratartalommal..) Ehhez egy termosztát beszerzése erősen ajánlott, valamilyen melegítő eszközzel.


A páratartalomra pedig a vedléshez van szüksége, mert ha nem vedlik jók, a lábujjaira ragadt vedlés elzárhatja a keringést és lerohadhatnak. Meg amúgy is...elég fontos, hogy jól menjen az a vedlés. (és természetesen mindig legyen neki friss vize egy akkora vizestálben, amiben meg tud mártózni, de ne tudjon belefulladni)


És nem csak élő rovar kell neki, kell kalciumpor és plusz vitaminok is.


Továbba nem szabad sima homokon tartani, nem mindegy a talaj. Olyan talaj kell, ami nem okozhat kárt a gekkóben, pl ha etetésnél véletlenül lenyel a talajból is, az ne okozzon bélelzáródást neki.


A lepoárdgekkó a könnyebben tartható hüllők/állatok közé tartozik, de ha még ennyit is bonyolultnak, meg nagyigényűnek tartasz, akkor szerintem inkább ne tarts állatot.


Persze azért vannak a gekkóknál egyszerűbben tartható állatok, pl a tarantulák. De azért náluk is fontos persze a páratartalom és a hőmérséklet.


(és a rágcsálóknak is megvannak a külön igényeik, kezdve a nagy élettérrel - igen, a törpehörcsögnek is nagy hely kell!!)


Természetesen érdemes elsőképpen a lehető legtöbb információt megkeresni az adott állatok tartásáról, hogy az alapján mérlegelj, és el tudd dönteni, hogy neked mi fér bele.

2020. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A leopárdgekkó a hüllők között az egyik legkönnyebben tartható állat. Ennél csak nehezebb tartású hüllők vannak nagy számban elérhetők. Aki hüllőt akar tartani, annak itt kezdődik a nehézség, de ki is hagytál pár fontos dolgot, például a talajt és a vitaminokat. Mondjuk a szobában lévő páratartalom megfelelő nekik, nem kell előteremteni.
2020. márc. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!