Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 1,3 méteres királypiton...

1,3 méteres királypiton összetudja roppantani az embert?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van, minden nap kezébe tartja, nem fél tőle, én viszont picit tartok.
2020. márc. 4. 20:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
13%
Oszt mé nem a te pitonodat tartja a kezedbe?
2020. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem a pasija vagyok hanem a haver bnője. :)
2020. márc. 4. 20:41
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Esélytelen, ahoz legalább egy kockáspiton kéne, egy királypiton maximum egy nagyobb macskával tudna végezni, amúgy meg szelíd fajta, úgyhogy nem kell félned. Meg az óriáskígyók védekezésből nem igazán szorítanak, azt zsákmányszerzésre használják. Ha félne tőled, vagy agresszív lenne, akkor is csak megharapna, ami elég kellemetlen tud lenni, mert tűhegyesek a fogai, de pár szúráson kívül nem lesz bajod. De mint mondtam, szelíd fajta általában.
2020. márc. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát ártalmatlan, nem tud összeroppantani/megfojtani? És ha teszem azt megharapna akkor szükséges-e orvoshoz fordulni? Vagy le kell-e ápolni a "sebet" vagy fertőtleníteni valamivel? Meddig érezhető a fájdalom/mekkora a harapás nyom? Honnan tudhatom mikor ne vegyem kézbe mert pl éppen ideges? Számít-e hogy a gazdáját ismeri míg egy idegent nem? Bocsánat a sok kérdésért de nagyon kíváncsi vagyok.
2020. márc. 4. 21:10
 5/11 Platypus ***** válasza:
100%
A királypiton vs felnőtt macska meccsből a macska kerülne ki győztesen. Semmiféle kárt nem tud tenni egy emberben sem. A harapása is csak apró tűszúrásokat hagy, betadin és annyi, nem mintha akarna harapni. A félelmeidnem semmi reális alapja nincs, sima fóbia. Ezzel együtt, ha zavar, nyugodtan megkérheted a barátnődet, hogy ne előtted fogdossa a kígyót.
2020. márc. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A harapása nem veszélyes, úgy kell lekezelned a sebet mintha tű szúrt volna meg.


Nem harap. Békés jószág.


Ha esetleg félne tőled, első körben azt fogja nézni, hogy merre pucolhatna el előled - amennyiben nem szorítod sarokba, nem is lesz oka harapni. (nem hülye, látja hogy nem túl hatásos a harapása ellened, tehát ez csak olyan utolsó lehetőség)


De ez csak nagyon extrém helyzet. Ha nyugton maradsz, akkor nem lesz semmi oka támadni. Ok nélkül pedig (egészséges) állat nem támad.

2020. márc. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

XD

A királypiton max kölyökmacskákra veszélyes :D

A harapása fáj ugyan, mert sok hegyes foga van, de semmi extra ellátást nem igényel alap fertőtlenítésen kívül.

Ha nem éhes, és nincs kajaszagod, nem fog rád támadni.

2020. márc. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
#7 Nem harap, ha éhes. Látja, hogy az ember nem prédaméret.
2020. márc. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, nagyon hasznos volt. :)
2020. márc. 5. 20:04
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

#7 Nem harap, ha éhes. Látja, hogy az ember nem prédaméret.


Ezek szerint te nem találkoztál még olyan éhes kígyóval, ami mindenre harap ;) én viszont igen. Nem is egyel.

Előfordult már párszor, hogy melléharapott a csipesznek, pedig nem szemöldökcsipesszel kap enni :D a második egeret már szépen veszi el, csak az elsőnél repül ki a terráriumból. Olyankor nem nézi, hogy mit fog.

2020. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!