Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan lehetek kaméleon...

Hogyan lehetek kaméleon tenyésztő?

Figyelt kérdés

2020. márc. 6. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Veszel egy párt, és a természet teszi a dolgát.
2020. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt értem, de ezt legálisan lehet árulni? Láttam nagyon drágák az állatok.. Állambácsi felé valami kötelezettségem nincs? Stb..
2020. márc. 6. 19:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Üzletszerűen végzett tevékenység az első forinttól adóköteles.
2020. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezért áll még a kérdésem.
2020. márc. 6. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit az 1. Írt azt úgy hívják szaporító!

Ha tenyésztő akarsz lenni ahhoz előszőr elkéne végezni a hobbiállat tenyésztő és forgalmazó képzést (most még van ilyen okj, de mivel átvariálták ezt a rendszert nem tudom jővőre lesz-e még).

Azt azért remélem tudod, hogy ez csak egy drága hobbi, nem lehet belőle megélni. És igen ha lesz valamennyi jövedelmed abból adóznod is kell.

2020. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hobbi, nem megélni akarok belőle, köszönöm a választ.
2020. márc. 6. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

Peldaul ha elkezded oket tenyeszteni.

Csinalsz megfelelo korulmenyeket, adol nekiek enni amit es ahanyszor kell...... stb.

2020. márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
36%

Az szerintem illegális (nem biztos)

Amikor vettük a teknősömet, akkor kellett cites papírt kiállítani hozzá mert csak úgy legális

2020. márc. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lepitorus ***** válasza:
100%

...Mert a görög teknős CITES-köteles. A kaméleonok nem.


Viszont ha felelősségteljes tenyésztő szeretnél lenni, nyomon követhető, egymástól távoli genetikai hátterű szülőket pároztatsz, a kicsiket megnézeted egy állatorvossal, szoktatod őket az emberek jelenlétéhez, hogy amikor Petike megveszi a kis kaméleonját és rögtön felmarkolja egy hirtelen mozdulattal, ne haljon rögtön szörnyet a stressztől szerencsétlen, stb. És persze a kaméleonvásárlók jelentős része első hüllős - ők valószínűleg inkább a kisállatkereskedésben veszik majd, mint rendes tenyésztőnél; akik tenyésztőtől vesznek kamékeont, azoknak is egy nagyon kis százaléka választ majd téged, mert hatalmas a választék, és sok kaméleonos évek-évtizedek óta tenyészt.


Ha ehhez hozzáadod azt, hogy egy kaméleon jobb esetben elél 3 évig, és csak nagyon specifikus körülmények közt érzi magát elég jól ahhoz, hogy szaporodjon, szerintem máris kevésbé hangzik jó ötletnek ez az egész, de ha ennek ellenére is ezt akarod csinálni, sok szerencsét!

2020. márc. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!