Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha a teknősömet az akváriumába...

Ha a teknősömet az akváriumában etetem, nem egy lavórban, akkor milyen gyakran kell takarítani?

Figyelt kérdés

Hetente szoktam takarítani,de lehet,hogy gyakrabban kéne.

Próbáltam már lavórban etetni,de ott nem akart enni:(.


2010. júl. 25. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Háát célszerű lenne, ha lavorba etetnéd őket, egy idő után hozzászoknak.... némelyik lassabban szokja. De ha nem, akkor - is - célszerű lenne egy szűrőt betenned, az is lecsökkenti a víztisztítás számát. Mennyiség, az függ a tekik számától és az aksi nagyságától és az ételtől is - mit adsz neki.... (érdemes beruházni egy szűrőre)
2010. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

50 literes az aksi,egy pézsmateknős van benne(5cm a páncélhossza).Kb.14 liter víz van az aksiban,és van szűrő is!A fagyasztott haltól nagyon hamar koszos lesz a vize,még a szűrő használata mellett is:(.

De köszi a választ:)

2010. júl. 25. 11:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, a haltól nálam is eléggé elkoszolódik. Amúgy a teknősnek annyira nem számít mennyit takarítod, hamarabb fog téged zavarni a szaga, mint őt:) Tehát csak tőled függ.
2010. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszi:)Ha jobban belegondolok,tényleg,hisz a természetes élőhelyeiken sem kristálytiszta a víz:D
2010. júl. 25. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:

azért heti kétszer szerintem tisztítsd nehogy begyulladjon a szeme ...az elég érzékeny a tekiknek

a természetes víz öntisztító a különböző növény és állatvilág megoldja de ez egy akváriumra nem mondható el

2010. júl. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszi:)
2010. júl. 27. 17:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is az akváriumában etetem. Míg kicsi sokszor élő szúnyoglárvát kap, ami ugye ott él, nem szenynezi a vízet. Nem szoktam túletetni és temészetesen szűrő is van. Kb. hetente cserélek vízet.

Szag ellen meg bevált a JBL Easy Turle. [link]

2010. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. aug. 2. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!