Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kb egy nap mennyit adja a...

Kb egy nap mennyit adja a leopárdgekkómnak?

Figyelt kérdés

Nemrég lett egy fiatal (4-5) hónapos leopárdgekkóm és nem tudom egy nap mennyit adjak neki (jelenleg tücsköt eszik). 2.napja van nálam. Reggel 6kor adtam neki 2 tücsköt és délután 6kor kapott megint 2őt. Ez elég neki vagy többet adjak? Esetleg lisztkukacot is adjak neki? Ha igen abból is mennyit adjak egy nap?

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget.



2020. ápr. 17. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell minden nap etetni, kétszer meg főleg nem. Azt szokták mondani, hogy minden másnap kell az állat testhossza minden másfél centijére adni egy megfelelő méretű eleségállatot. Pl. ha van egy 10 centis gekkód, másnaponta adj neki 5-6 db eleségállatot.

Az eleségállatokat előtte etesd jól. And nekik jó minőségű haltápot, reszelt zöldséget. Így a gekkód is vitamindús kaját eszik. Emellett forgasd meg vitaminos kalciumporban az eleségállatot mielőtt odaadod neki. Illetve egy kis lapos tálkában tegyél be a terráriumba is kalciumport, ha szükségét érzi, nyal belőle.

Gondolom, megfelelő hőmérsékletet és UV világítást is biztosítasz neki.

2020. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, azok megvannak csak az etetését nem tudtam pontosan hogyan csináljam, hiszen fiatal(4-5hónapos) és úgy hallottam nekik minden nap kell adni és ezért nem tudtam, hogy mennyit :/
2020. ápr. 17. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!