Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Én tettem fel a fürgegyíkos...

Én tettem fel a fürgegyíkos kérdést is, de most lenne egy újabb. A madagaszkári nappali gekkónak mekkora terrárium kell? Milyen életkörülmény, páratartalom?

Figyelt kérdés
Rákerestem mindenre de annyit találtam hogy nagyon alkalmazkodó. Annyira aranyos meglenne neki minden nagyon szeretnék egyet

2020. máj. 7. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Beírtam a Madagaszkári nappali gekkót és szó szerint az első linken lévő oldal válaszolt minden kérdésedre... [link]


Ha tényleg "mindenre" rákerestél de mégsem találtál semmit akkor inkább várjál még ezzel pár évet. Tartok hüllőket, gyíkot, kígyót hidd el nekem, hogy nem egyszerű őket tartani. Nem önkifejezőek mint egy cica vagy kutya, így bármi baj van neked kell eldönteni mit tegyél/érdemes-e tenni valamit egyáltalán és rájönni mi a baj. Nem fogsz tudni minden nap 3 kérdést kirakni ide ha:

-épp nem eszik

-vedleni készül

-szokatlan viselkedést mutat

-stresszel


Meg aztán tudod mit esznek a gyíkok?

Tücsök, sáska stb. Élő rovarokat. Azok nem lesznek aranyosak. Ugyan gyümölcsöt is esznek, de az nem fogja kitenni a teljes étrendet.

2020. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is. A gekkosziget, siklosziget, mindenféle sziget egy nagy szar, onnan semmit se vegyél. Horror áron adnak nem megfelelő felszerelést. Légyszi ne, nem kell még egy állat szenvedése. Másodszor: ne nappali gekkoval akarj kezdeni, mert ők nagyon érzékeny állatok. Őket nem lehet fogdosni, figyelni kell a páratartalomra, hőmérsékletre, kell neki kalcium, vitaminok (de persze ez mknden hüllőre igaz, sőt, van ahol UV fény is kell)..Kezdőbarátabb fajokat keress, lépj be a Leopárd Gekkó kedvelők csoportba facebookon, ott majd útbaigazítanak
2020. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az elsőnek csak annyit hogy igen tudom mit esznek, szokatlan viselkedés esetén elvinném állatorvoshoz, a közeli állatkereskedésben adnak élő tücsköt, sáskát ugyan nem, de tücsköt, katicát, mindenféle tápot, ott tudnék neki venni bőven élő rovart. Igaz hüllőkbe kezdő vagyok de volt már csigám meg pókom, az sajnos elszökött pedig kézhez volt szoktatva senkit nem bántott.
2020. máj. 8. 09:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Másodiknak. Milyen hüllőt ajánlanál kezdésnek ami nagyon szívós, könnyű vele bánni, és nincsen horror árakon?
2020. máj. 8. 09:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a leopárdgekkó egy jó kezdés, persze nekik is megvannak az igényeik, de egész könnyen tartható. Lépj be facebookon a Leopárdgekkó kedvelők csoportba, ott nagyon sok hasznos információt lehet találni, és segítenek, ha bármi kérdésed van :)
2020. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!