Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Boát mennyire nehéz tartani?

Boát mennyire nehéz tartani?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy boát😊 kezdő vagyok.

2020. máj. 17. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Nem vészes, néha be kell neki fújni meg kéthetente kb eszik egy egeret, elég chill
2020. máj. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű ahogy az előttem szóló leírta. Figyelni kell a páratartalomra, az uv fényre és a melegre. Atkák, gombák és külömbféle betegségek támadhatják meg az állatot ha nem megfelelően tartod. Az sem mindeegy, hogy konkrétan milyen boa fajt szeretnél tartani. Az eltérő fajok más életkörülményeket igényelhetnek. Neten és szakkönyvekben sok hasznos infót lehet találni. Keress konkrét fajhoz illő tartásleírást. Ha nagy általánosságban szeretnél olvasni róla akkor ajánlom a Terráriumok enciklopédiája című könyvet.
2020. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Valahol az eddigi két válasz között.

Pára, hőmérséklet fontos, de ezek minden hüllőnél. Ha nincs jól beállítva akkor lehet kicsit szenvedősebb a pára miatt általában.

Sok fajta van, de tippre Boa imperator a kiszemelt, ami szerintem az egyik legjobb kezdő kígyó méretét leszámítva (vannak belőle törpe fajok is).

Viszonylag nyugodt, nem száguldozik, mint a siklók ha kiengeded szobába körülnézni és nem nagyon van probléma az evéssel, mint a királypitonnál.

2020. jún. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!