Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Adhatok a gekkómnak legelőről...

Adhatok a gekkómnak legelőről szedett tücsköket?

Figyelt kérdés

volt egy nem használt diversa startup 40 led akváriumom aminek folyt a ragadsztásánál feltöltöttem homokkal és vettem bele egy gekkót a boltban

érdekelne hogy csak a bolti tücsköt adhatom neki vagy a mezőn szedett bogarakat is elfogadja?



2020. jún. 17. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mezőről nem csak azért nem adnék neki, mert nem lenne idegrendszerem összefogdosni őket, hanem mert félnék a sok rovarirtószertől és maradványaitól.
2020. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az első véleményét osztanám,bármit összeszedhet tőlük,én az állatboltiakat sem szeretem mert nem tudom mivel etetik inkább rendelem és én tartom őket külön faunáriumba.


Amúgy milyen gekkód van? Mert egy 40×25×25-ös aksi az szerintem kicsi.

2020. jún. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
párduc gekkó ki szoktam vinni az udvarra meg sokat van a szobába is felügyelet mellett
2020. jún. 17. 22:40
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szval leopárd gekkó. Nem akarok bunkó lenni de még wikipédián is min 60×30×30-asat írnak. Meg gondolom mivel nem terrárium nincs megfelelő szellőzes sem.


Mennyi idős? Milyen nemű?

2020. jún. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem tudom boltba vettem kb tenyérnyi
2020. jún. 18. 08:42
 6/13 anonim ***** válasza:

A homokkal előbb fogod kinyírni, minthogy bármi baja legyen a tarlósáskáktól.

Ha nem vitaminozod a kajáját pedig mindegy mit adsz neki, mert a természetes étrendjét nem tudod reprodukálni.


A terrárium elég kicsi, a homok nem jó talaj neki, vitamin nélkül pedig lassan épül majd le. A sáska önmagában nem jelent akkora veszélyt. Elkaphat tőle fertőzést, ez tény, de erre nem nagyobb az esély, mint a vadon élő hüllőknél. Szerintem ez a legkisebb veszély rá jelenleg.

2020. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
szerintem nem érzi rosszul magát a homokkal miért nyírnám ki? sivatagba él elvileg
2020. jún. 18. 14:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Méretből ítélve(és az állatboltok felelőtlenségéből kiindulva) még valszeg 1 éves sincs szegény. Állatboltból nem ajánlatos gekkót venni mert általában agyonszaporítottak és betegek.


Az pedig igaz hogy a fiatal gekkókra tényleg veszélyes ha homokot nyelnek főleg ha az nem tisztított.


Azt nem tudom hogy(mint az előző írta) vitaminozod-e mert azt muszáj. Az is ajánlott hogy a takarmánynak is tápláló kaját tudj biztosítani ezért nem ajánlom hogy vedd meg boltba és rögtön add oda mert valszeg addigra már rég kiürítik a tápanyagot.


Milyen búvóhelye van? Milyen làmpája? Milyen nemű? Egyedül lesz tartva?(de akkor is kell neki nagyobb terrárium)


Btw 2.és 4.vagyok

2020. jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
led lámpa ami az akvárium tetőbe van, nemét nem tudom, búvóhely az egy törött cserép darab van bent neki egy szoba futóka meg egy kerék meg vizes kupak
2020. jún. 18. 14:41
 10/13 anonim ***** válasza:

A led lámpát azonnal cseréld le mert az nem melegítő lámpa. A cserép megfelel ha nem éles és jól el tud bújni. A vizes kupak minek?


Elnézést de hány éves vagy hogy ennyire nem néztél utána az állat igényeinek?

2020. jún. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!