Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tarajos gőte van magyarországon?

Tarajos gőte van magyarországon?

Figyelt kérdés
Tarajos Gőtét lehet találni Magyarországon?, az írja aki tudja , mert én találtam
2010. aug. 1. 02:55
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Van hazánkban tarajos gőte. Nagyon védett állat. Az élőhelyén kell hagyni, mert ha hazacipeled, el fog pusztulni. Ha megtetted, vidd vissza sürgősen. Nem bírja sokáig a terráriumban.
2010. aug. 1. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Igen, a tarajos gőte megtalálható hazánkban, a leggyakoribb gőte Magyarországon. Védett állat, nem szabad hazavinni. Engedd el, mielőtt elpusztul. Igazán tudhatnád, hogy itthon minden kétéltű és hüllő védett.
2010. aug. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kisszilva95 ***** válasza:

09:55

Azért nem mondanám hogy a leggyakoribb, mert egyedszáma nem haladja meg a pettyes gőte egyedszámát, szóval ebből következik, hogy a pettyes gőte az valószínűleg gyakoribb. Ja és a terráriumban tartást nem mondom hogy bírja, de van sok kivétel is, itt jómagamat is felhozom példaként.

2011. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
75%

A tarajos gőte nem pusztul el a terráriumban. Tapasztalatból mondom, mert volt már több tarajosgőtém is. Nálunk, Romániában nem számit védett állatnak...tudtommal. Több évig is elél fogságban, sőt szaporodik is. Egy példány több mint 7 évig volt nálam, mielőtt elpusztult és már felnőttként fogtam be(majdnem 20 cm-s nőstény)

Amúgy nem értek egyet azzal, hogy a leggyakoribb faj. Szerény véleményem szerint, a pettyes gőte gyakoribb.

2011. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen van tarajos gőte de nem lehet fogságban tartani,mert VÉDDETT.
2012. jan. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!