Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gabonasikló meddig nő?

Gabonasikló meddig nő?

Figyelt kérdés
Interneten nem találtam leírást, csak annyit, hogy két éves koráig nő, de nincsen leírva, hogy egy évesen mennyi az ideális hossz. Kicsit aggódom, hogy jól csinálom-e. Azt olvastam, hogy gabonasikló átlagos felnőttkori mérete 100-150 m között van. 2019.októberben vettem, amikor pár hetes volt és kb 30-35 centis. Most kb 50-55 centis és 9 hónapos. Nem ennél nagyobbnak kell lennie egy kicsit? Gyakran etetem hetente vagy másfél hetente, attól függ, hogy mennyire hamar emészti meg és üríti ki. Most mivel nagyobb lett és étvágya megnőtt, 4 db legkisebb egeret adok, eddig 2-3 volt. Kb augusztusban már egy mérettel nagyobb egereket adok neki. Szerintetek ez jó, és nem kell aggódnom?

2020. jún. 26. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Minden kígyó nő egészen az élete végéig, csak egyre kisebb ütemben, egyre kevesebbet. Nekem pl. van egy 15 év feletti királypitonom, ő az elmúlt 4-5 évben csak pár centit nőtt hosszában, de nőtt. Nyilván széltében nőne, de óvatosan etetem, az elhízás nagyon megrövidíti az életüket.

Szerintem ezt a jószágot te is túl sokat eteted.

Nem kell nagyobbnak lennie, ráér nőni, teljesen jó a mérete, még egy éves sincs. Milyen nemű? A hímek amúgy is valamivel kisebbek maradnak.

2020. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ertem, ez megnyugtato.


nem hinnem, hogy tuletetem. az elhizas jelet sem latom rajta. mivel fiatal meg, igy a mennyiseg szerintem normalis, foleg, hogy most ideje nagyobb egerre valtani, de meg mindig van a legkisebb meretu fagyasztott egerek, ezert noveltem meg az adagot.

a siklo him.

de azert koszi a valaszt.

2020. jún. 27. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!