Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet a megoldás a magas...

Mi lehet a megoldás a magas páratartalom ellen?

Figyelt kérdés
Lecseréltem nem rég a talajt egy Arcadia EarthMix-Arid Bio-aktív sivatagi talajra. Olvastam, hogy amíg ki nem szárad rendesen addig magas lesz a páratartalom, ezért célszerű felül szellőzőrácsnak lennie. Az én terrárium tetején egy kb 70x10-es szellőzőrács alul pedig egy 70x3 cm-es rács van mégis 70-80 % közötti páratartalom van. Ha a melegítőlámpa be van kapcsolva akkor talán lemegy 60%-ra. Én viszont nem érzem párásnak a levegőt. Lehet, hogy a mérővel van probléma? Az itató mérete sem olyan nagy hogy gondot okozhatna.

2020. aug. 6. 10:18
 1/2 anonim válasza:
Hol van a terrárium, lakásban? Mérd meg a lakás levegőjének a páratartalmát is.Ha az magas, nem fog a terráriumban sem csökkenni.Ha magas a lakásban,( több, mint 55 %), akkor rejtett ablak szellőzőket kell szerelni az ablakokba. Ezek huzatmentesen biztosítanak egy minimális folyamatos szellőzést(kb.5 m3/darab) és ha jól van meghatározva a számuk megfelelő lesz a páratartalom és jobb lesz a levegő a lakásban.
2020. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen lakásban. Nem hiszem hogy azzal lenne gond, éjjel nappal van szellőzés, illetve páramentesítő is van a lakásban.
2020. aug. 7. 11:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!