Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az 1 éves pézsmateknősöm 1-2...

Az 1 éves pézsmateknősöm 1-2 napja nem eszik. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
A hátsó része felemelkedett a vízből, és úgy úszik. Lehet hogy az a baja, hogy hideg neki a víz?
2020. aug. 18. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ékszerteknősöm van. Ha hűvösebb idő van, előfordul, hogy nem eszik, de ez nyáron szerintem a legtöbb teknősnél nagyon ritkán fordul elő.

Szerintem a legbiztosabb az, ha orvoshoz viszed, mert ha féloldalasan úsznak, az tüdőgyulladás jele is lehet. Állatorvos adhat rá injekciót, ha tényleg ez a helyzet.

2020. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az elmúlt pár napban itt folyamatodan esett, ráadásul 1 napig nem volt áram így a vízmelegítő sem kapcsolt be. Lehet akkor tényleg azért nem eszik mert hideg a víz neki? Vagy esetleg emiatt lett baja?
2020. aug. 18. 23:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, egy pézsmateknősnek milyen hőmérséklet ideális.

(ékszerteknősöm van és tetőtérben lakom, eszerint írom) nyáron szerintem többnyire nincs szükség vízmelegítőre, de ha az állat megszokott egy bizonyos hőfokot, és az lecsökkent, akkor elképzelhető, hogy erre reagál a szervezete.

Ami veszélyesebb, az a víz és a levegő hőmérsékletkülönbsége és a huzat (nyitott ablak, légkondi, ventilátor). Attól kap tüdőgyulladást. Ha féloldalasan úszik, sípolva veszi a levegőt, elesett, nem eszik, súlyosabb esetben bedagad a szeme, szörcsög a víz az orrán keresztül vagy kényszeresen nyitogatja a száját - kapkod a levegőért, azonnal irány az állatorvos. Az első két tünet bőven elég hozzá. Igazából a féloldalas úszás is elég, ha emellett nem eszik.

2020. aug. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!