Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel etessem a gőtéket?

Mivel etessem a gőtéket?

Figyelt kérdés

Házunk mögötti erdőben találtam egy kiszáradó kis pocsolyában 2 db kis gőtét.

Mivel kiszáradt volna a pocsolya és valószínűleg nem élték volna túl haza hoztam őket és akváriumban élnek azóta is (közel 2 hónapja már). Szépen növekednek, mivel az udvaron vannak az eleséggel nincs probléma. Viszont jön lassan a tél és nem lesz annyi élelem mint eddig. Mivel tudom majd etetni őket? Hol tudom beszerezni a szükséges dolgokat ami kellhet majd később?

Szívemhez nőttek már és nem szeretném szabadon engedni őket ha nem muszáj. Köszönöm a válaszokat.



2020. aug. 21. 15:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy védett állatok mielőtt valaki kioktatna. Szerintem a kérdésemből is látszik, hogy segíteni akarok nem ártani nekik :)
2020. aug. 21. 15:55
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Elviszed őket az állatkertbe!
2020. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem léggyel szárított eleségen elvannak pici bogarak férgek hat legegyszerűbb kisállatkereskedésben megvenni ezeket ott meg az eladó útba is igazit hogy mi jó nekik mit kell venni stb
2020. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg szárított pici kis halakkal tudod táplálni őket :)
2020. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztott szúnyoglárva. Haleleség boltban kapni, és az akváriumi célra árult tűzgőték is azt eszik.
2020. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Akvarisztikai üzletben vegyél élő vagy fagyasztott eleséget. Sokmindent megesznek a természetben is. Viszont ezek amúgy téli álomba merülnének de szobahőmérsékleten ez nem fog nekik sikerülni, max bágyattabbak, kedvtelenek, étvágytalanok lesznek egy ideig. Ez bezavarhat a bioritmusukba, a legjobb lenne szabadon engedni őket. Ha érdekel az ilyesmi akkor tarts olyan kétéltűt amit szabad is, pl: tűzhasú gőte, axolotl, törpe karmosbéka stb.
2020. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, ha nem boldogulok velük természetesen elengedem őket!
2020. aug. 21. 17:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mire észrevennéd hogy gond van velük, már valószínűleg késő lesz.
2020. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Szerintem még most engedd el őket. Ha már beálltak a tartós hideg idők akkor lehet nem lesz idejük rendesen felkészülni a télre. Jól tetted ,hogy megmentetted őket, de ennél többet nem kellene foglalkozni velük, vidd el valami biztosabb vízlelő helyre.
2020. aug. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, visszavittem őket :) úgy érzem már csak ártottam volna nekik.
2020. aug. 24. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!