Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit eszik a ti kinai csíkostek...

Mit eszik a ti kinai csíkosteknősötök?pr

Figyelt kérdés
Probáltam halat virágot... passz.

#teknősbéka #Kinai csíkosteknős
2020. aug. 24. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Élő kaját próbáltál már? Lisztkukac, szöcske, egyéb lárvák, bogarak, puhatestűek, esetleg élő kishal? Szárított változatban is kaphatók.

Növényi táplálékot is nagyarányban fogyasztanak, próbálkozhatsz salátával, mángolddal, megpucolt, magozott gyümölccsel, zöldséggel (hagymát, krumplit, málnát ne kapjon), vízi növényekkel.

Mennyi idős? Ha nagyon kicsi még, a hangyatojás, a szúnyoglárva és a szárított aprórák is jól jöhet.

2020. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ugy kaptam őket. 10 12 centisek kb.
2020. aug. 24. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az már nem olyan pici, a szúnyoglárva/hangyatojás már kevés lenne, de minden más mehet. Granulátumot is árulnak, az én ékszerteknősöm azokért nincs oda, de ezt szereti: [link]
2020. aug. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. aug. 24. 17:26
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
parizert szoktam neki kis kockákra vágni ez mellé kap szárított halat is vitamincseppkkel kiegészítésnek meg néha fogok neki a kertben bogarakat, gilisztát
2020. aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem akarnak enni, hagyd magukra őket etetéskor a kajával legalább 20 percre!


Valószínűleg meg kell még szokniuk az új helyet és téged is. Próbáld minden nap ugyanakkor etetni őket, és azon felül minden nap ugyanabban az időpontban 10-15 percre kivenni, "kézhez szoktatni" őket. Hadd sétáljanak, ha szökik, ne hajkurászd, hagyj nekik időt. Bánj nagyon óvatosan velük, ne felülről csíptesd az ujjaid közé oldalról a páncéljukat, hanem próbáld alulról/hátulról megfogni őket, úgy hogy "szilárd talajon" legyenek. Legyen a tenyered a páncéljuk alatt.

Ha kialakul egyfajta "bizalmi kapcsolat", akkor enni is jobban fognak.

2020. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm szépen.
2020. aug. 25. 15:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!