Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy dínó meddig élt?

Egy dínó meddig élt?

Figyelt kérdés
Minél nagyobb egy álat annál tovább él úgy tudom ráadásul ezek hüllők a teknősök meg nagyon sokat élnek.
2020. aug. 27. 00:53
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Amíg meg nem halt... Szerintem nagyon ritka volt ha egy természetes halált halt öreg korában.
2020. aug. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
A legnagyobb növényevők akár több mint 100 évig is élhettek, ha szerencsésen felnőttek. A kisebbeknek, ragadozóknak nem adatott ekkora élettartam.
2020. aug. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
A közismert dinoszauruszok igen kis hányada volt hidegvérű, többségük melegvérű volt. És a dinoszaruszok nem hüllők, ahogy te sem vagy kétéltű.
2020. aug. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Apam olyan oreg man lehet megkerdem tole szerintem o jatszott is veluk
2020. aug. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Ameddig meg nem ette egy másik.🙄
2020. aug. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon sok faj volt, így nem lehet egységesen kijelenteni...

Ha jól tudom, az olyan nagytestű theropoda dinoszauruszok mint pl. a T-Rex, genetikailag 30-40 évig is képesek lettek volna élni, ami viszont nem valószínű, hogy gyakran elő is fordult.

Egyébként nem hüllők...

Vagy csak annyira amennyire a mai madarak, legalábbis a theropodák (T-rex, Spinosaurus, raptorok, stb.)...

2020. aug. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__hullok__7694313-egy-..


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__hullok__7694313-egy-..


[link]


[link]


Az utolsó link alján van telefonszám és email cím is, szerintem kérdezd meg őket, bízom benne válaszolni fognak kérdésedre.

2020. aug. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A modernebb csontvizsgálatok alapján sokkal rövidebb ideig, mint azt korábban gondolták. Még az óriásdinoszauruszok is kb. 40 évet éltek, legalábbis az eddig megtalált és megvizsgált leletek alapján.

(forrás: Darren Naish Dinosaurs: How They Lived and Evolved című könyvének átdolgozott változata, amit most olvasok)

2020. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én most azon filóztam, tekintve, hogy kövületben megtalálható, hogyha az Ancyloceratina szárazföldön élt, mint mondjuk egy csiga, akkor minket rendesen átb.sztak. Sőt volt egy földtörténeti korszakunk, amiről hallgatnak.

Plussz van egy ilyen ifi könyv/film Stanley a szerencse fia.... fura, hogy nem találnak benne kagylót....

Amúgy meg "még csak eszközhasználók se voltak".

2020. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!