Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősöknek jó így az...

A teknősöknek jó így az akvárium elrendezés?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2020. szept. 7. 15:29
 1/9 A kérdező kommentje:

Nagy átlátszó műanyag dobozban vannak. A víz mélysége nagyobb mint ők.


[link]

2020. szept. 7. 15:31
 2/9 anonim válasza:
27%
Tök aranyosan van elrendezve
2020. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es ennek örülök :D csak sajnos a növények nem maradnak meg az alján hanem úszkálnak.
2020. szept. 7. 15:41
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Öm...remélem csak ideiglenes megoldás.

Élő növények?! Műanyagok csak engedik magukból a mérgező anyagokat.

Van külön világításod nekik? Víz pár nap után poshadt lesz.

Vízszürés?

Vízmelegítő?


Nem bántásképp!

2020. szept. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Legalább..Különben szenvedni fog szerencsétlen. Attól hogy úszkál meg jön megy nem azt jelenti hogy jól is érzi magát.

/akvarista/

2020. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne haragudj, de nekem is van pár problémám a hellyel:

1. A műanyag nem tartós, repedezhet is, ráadásul nem tudsz benne vízmelegítőt használni, mert ebben túl könnyen túlmelegszik a víz, a teknős meg is halhat. (Ekkora vízhez én nem is találnék megfelelően alacsony teljesítményű vízmelegítőt).

2. A vízmelegítő mellett vízforgatő, valamint UV-B és UV-A égő is kell.

3. Az akvárium méretben egyelőre megfelelő lenne, de pár év múlva a teknőcöd nem fog megfelelően nőni, piramisnövés is lehet nála, ha továbbra is ekkora helyen tartod.

4. Kell aljzat, pl. apró kavics, hogy turkálni tudjon benne, és koptassa a karmát. Különben extrém hosszú lesz, és le is törhet neki, megkarmolhatja magát.

5. Műanyag növény: ha egy teknős éhes, harapdál mindent, amit ér. Igen, a műanyag növényt is.

6. A napozókövet még hamarabb ki fogja nőni, mint aaz akváriumot magát. Szerintem egy éven belül nem tud rajta kényelmesen elhelyezkedni vagy nem lesz kint a teljes páncélja, és akkor a vízben maradó részek rohadásnak indulnak.


Sajnálom. Egy ékszerteknős tartása babrás és költséges. Nem lehet egy műanyagdobozzal meg pár dísszel megúszni. Tényleg nem bántásnak szántam, de ez így nem jó a tekinek.


Ezeket a tippeket ajánlom:

[link]

2020. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az egyébként feltűnt nektek hogy ez 2 különböző teknős? :'D mert mindenki 1-ről beszél.

Az egyik 2 éves, a másik 6 éves. A 6 éves először kisebben volt, 4 éve él ebben. Nincs piramis páncélja egyiknek sem. A műnövényt sem rágcsálják.

Természetesen ha a nagyobbik kinövi a követ, kap nagyobbat. A kicsi meg megkapja az övét.

Nincs lámpa sem vízmelegitő. Az ablak alatt vannak ahol rájuk süt a nap kb egész nap mert déli fekvésű a szoba, és a radiátor mellett vannak.

2020. szept. 7. 16:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Utólag feltűnt, de tök ugyanúgy vannak tartva. Műanyag tartályban, vízmelegítő, vízforgató, (úgy tűnik) UVB/A égő nélkül, túl kicsi vagy ingatagnak tűnő napozórésszel.

4 éve még szép nagy lehetett az idősebbnek, méretben még most sem rossz (ezt írtam is), de szerintem 3-5 éven belül kinőheti, és onnantól kezdve kialakulhat a piramisnövés. Eddig is így mondtam.

Az első képen a kővel nem csak az a baj, hogy kicsi lesz, hanem az is, hogy más kövek tartják (gondolom nincs rögzítve), és szétcsúszhat az egész, főleg ha majd nagyobb lesz a teknős, és helyezkedik. Becsípheti a lábát is.

A napozórésznek a vízfelület harmadát kellene kitennie.

A műnövény rágcsa hiányával meg szerencséd van (mondjuk étvágytalanok a melegítés hiánya miatt ?:( ), az én teknősöm már rég felzabált volna néhány levelet, és nem élne...

Az ablakon átszűrődő fény UVA és UVB sugaraktól már mentes, tehát sajnos nem elegendő.

A radiátor a levegőt melegíti, a vízet nem eléggé, így túl nagy hőmérsékleti különbség alakul ki a levegő és a víz között, tüdőgyuladást kaphatnak. + Ha túl közel tolod a műanyag tartályt a radiátorhoz, megolvadhat a műanyag.


A 2 és a 6 év is elég fiatalnak számít. Még bírják. De ilyen körülmények között nem hiszem, hogy megközelítik majd a 25-35 vagy akár a 15-20 éves kort súlyos betegségek nélkül.


Viszont azt még a lelkedre szeretném még egyszer kötni, hogy ha megfogadod a tanácsunkat és szerzel vízmelegítőt is, akkor csak az akvaterrárium méretének megfelelő teljesítményű vízmelegítőt választod, és csak ÜVEG akváriumhoz. Műanyagban veszélyes.


Megfelelő körülmények között amúgy simán tarthatnád őket együtt is, ha nem bántják egymást.

2020. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Jó élet...évek óta így. Rosszul vagyok tőle..

Állatkínzás!!

2020. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!