Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy sztyeppi varánuszom,...

Van egy sztyeppi varánuszom, de nincsen Cites II engedélyem. Hol tudnék szerezni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát az fasza, mert anélkül meg sem vehetted volna, mert így illegálisan van nálad (feketén árulták), te is és az eladó is büntethető illetve ha elviszed orvoshoz az állatot és az feljelent elkobozhatják. Tudtommal utólag nem lehet szerezni, ugyanis ez pont arra való hogy bizonyítsák tenyésztett az állat nem pedig vadon fogott, ha utólag kilehetne állítani ilyet akkor nyílván a vadon fogottak is megkapnák...
2020. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 igen tudom h cites II engedélyel lehet csak eladni, de én ezt egy ismerősömtöl kaptam mert neki már nem kellett. Így én lényegében csak belecsöppentem ebbe az egészbe, így sajnos nem tudom honnan hozhatta
2020. okt. 27. 14:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna elfogadnod, mert így ha orvoshoz viszed az nem látja el, plusz fel is nyomhat, mivel illegisan van nálad, téged megbüntetnek az állatot meg elkobozzák tőled!

A cites engedély meg nem csak az eladáshoz kell, hanem a tartáshoz is...

Nem adnak ilyet utólag, nem is értem minek emelted ki a kérdést, szerintem érthetően le lett írva az 1. válaszban.

2020. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Kutyát nem fogja érdekelni amúgy, hogy van-e papirod, vagy nincs.

Nekem van hozzá, de semmit különleges dolog nem kellett ettől függetlenül. Vannak görög teknőseim, azokhoz CIT 1 kellett, ha jól rémlik, de kellett is vinni őket egy idei fotóztatni. Orvos nem hiszem hogy kéri a papírt.

2020. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy #1, itt nagyon ritka az, ami nem vadon befogott! Össz-vissz egyetlen egy emberről tudok, akinél születtek kicsit. Az is egyszeri alkalom volt.
2020. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert a kis sztyeppiek vadon befogottak?
2020. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1. Olyan állatorvosunk van aki régi jó barátunk szóval még papírt sem kérne.

2. Sokkal jobb helye van nálunk mint előző gazdályánál.. szóval én ezzel csak jót tettem, hogy elhoztam.

3. Egyértelmű, hogy nem fogom magammal cipelni mimden hova és kiordítani a világba, hogy "Hé emberek papír nélküli varánuszom van"..

Én csak egy kérdést tettem fel tök nyugodtam...én bocsánat, hogy jót akarok annak a szerencsétlen állatnak...😒

2020. okt. 28. 18:09
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Jó helye legyen az a lênyeg...
2020. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

"1. Olyan állatorvosunk van aki régi jó barátunk szóval még papírt sem kérne."


És ért is a hüllőkhőz? Mert egy mezei orvos általában nem ért hozzájuk, ahhoz egzotikus doki kell.

Amúgy igenis érdekli őket és kötelesek kérni a papírt...

Értem, hogy jót akarsz, de szerintem nem az a legjobb az állatnak, hogy kipurcan az első betegségben.

2020. okt. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Milyen betegséget kapna el egy fogságban tartott hüllő?😂 Nem ő az első hüllőnk és eddig egyiknek sem volt semmi baja ha helyesen volt táplálva és mindene megvolt ami kellett neki.🤷‍♀️
2020. nov. 1. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!