Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem napozik a teknősöm?

Miért nem napozik a teknősöm?

Figyelt kérdés
Szóval van egy kínai csíkosteknősöm, pici még. Nagyjából egy hónapja van meg vagy másfél. Van napozója, uv+melegítő, ki is tudna mászni, mivel egy fadarab az, abba bele tud kapaszkodni. De én még egyszer nem láttam hogy napozott volna. Az étvágya jó, és szerintem a páncélja sem puha.
2020. szept. 14. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tehát melegítő/UVA lámpa is van felette, nemcsak UVB? Mert az önmagában lehet nem csábítja ki, mert nem melegíti át a páncélját.

Ha van, akkor talán még nem szokta meg az új helyet, ha kimászna, lehet le is ugrana, amikor meglát téged.

Talán segíthet neki az akklimatizálódásban, ha mindennap ugyanakkor kiveszed kicsit, hogy megszokja a jelenléted, és minden nap ugyanakkor eteted. Akkor kialakul egyfajta napirendje, amibe idővel a napozás is bele fog tartozni, szerintem.

2020. szept. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval igen van felette mindkettő, ilyen dupla foglalatban. Félni már nem fél, mikor adom a kaját is közelít a kezem felé. Nem tudom talán gyenge a melegítő lámpa. Hány foknak kellene lennie a napozó felületen?
2020. szept. 15. 08:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

32-35 Celsius fok az ideális. A víz meg kb. 23-25 fokosan, de mindenképp legyen alacsonyabb, mint a napozórész hőmérséklete, különben nem megy ki. Ha túl alacsony a vízhőmérséklet (főleg a levegő hőmérsékletéhez képest), akkor sem.

[link]


+ érdemes vigyázni, mennyivel van a lámpa a napozófelület felett, nincs-e túl közel, nem égeti-e a teknőst vagy nincs-e annyira messze, hogy nem melegít megfelelően.


Tudom, ez ékszerteknősről szól, és nekem is az van, a helyedben utánanéznék, hogy a kínai csíkosteknős igényei mennyiben eltérőek.

2020. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor valószínűleg gyenge a melegítő izzóm, veszek erősebbet. Megégni nem fog, mert van a terkó felett ilyen rács, azon van a lámpa. Belógatni nem is tudnám. Mert ez ugye fedett. Viszont csak 26 fok van a napozórészen. Én annyit találtam amikor utánanéztem hogy ezek a teknősök kevésbé melegigényesek mint az ékszerteknősök, víznek is ilyen 23 fok simán elég neki. Kb annyira van belőve most is. Vagy nem tudom, lehet hogy nem fázik? :D Az UV meg végülis éri a vízen keresztül is. Azért fura mert tényleg tök eleven, meg nem látom rajta hogy bármi baja lenne, egyszerűen csak b.szik kijönni a napozóra. De azért megerősítem akkor a melegítő lámpáját.
2020. szept. 15. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!