Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek melyik a leglátván...

Tevenyereggyarto kérdése:

Szerintetek melyik a leglátványosabb, legérdekesebb megjelenésű teknős (a házikedvencként tarthatóak közül) ? Illetve milyen teknősötök van ?

Figyelt kérdés

Régen voltak vörösfülű ékszerteknőseim. A napokban kezdtem szemezgetni a tarajosteknős félékkel. Szerinten igazán impozánz a páncélaik formája ezzel a viszonylag kis mérettel (átlag 15 centi) társítva, eddig az alabamai tarajosteknős tetszik a legjobban.

Nektek melyik tetszik a legjobban ? És most milyen van/ milyet szeretnétek ?



2020. szept. 20. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem Mississippi királyteknősöm volt, ő is tarajosteknős egyébként :) Szerintem szép, ajánlani tudom
2020. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk Mór teknősünk van, 3 éves, 14 cm hosszú, 1 kg. Szakoldalak szerint, nem hallgatnak a nevükre, közömbösek a társasággal, nem igényelnek simogatást, eléggé inaktív állatok. Ezeket ő nem olvasta! Imádja, ha simogatják, szereti a társasságot. Szabadon és terrárium üvegen keresztül is. Az emberekét és a kutyánkét is (persze nem hagyjuk őket kettesben felügyelet nélkül). Szereti, ha kézből etetjük. Figyel a beszélgetésre, nevére nem hallgat, de észreveszi, ha hozzá szólunk. Imád sétálni a lakásban, a kertben. Elég gyorsan mozog, lassabbnak gondolná az ember.

Ők jó nagyra nőnek, így csak az fogadjon be kicsi Mór tekit, akinek van helye a felnőtt állat számára! Elérhetik a 35 - 40 cm hosszt. (A miénk anyukája 40 éves és ilyen méretű.)

2020. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 éves görögteknősöm van.
2020. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megjegyzés: Nem csak a Mór tekinek kell elférnie, hanem a számára megfelelő helynek is! A felnőttnek kell legalább 1,5 - 2 nm elkerített hely. A miénk most nőtte ki a terráriumát, ennél nagyobbat már nem érdemes venni, készíteni. Neki épp most készül egy bútorlapokból, biztonsági üvegből készített hely. Előoldala üveges, a többi bútorlap. Ezt belül, alul bevonjuk kerti tó fóliával. Készül házikó formájú búvóhely, melynek a teteje kinyitható lesz, egy pancsoló cementből. Egy része kókuszrost talajjal lesz (most is úgy van), másik része mosott kavicsos lesz.

70 cm x 175 cm x 35 cm méretű.

itt látható hasonló, mint a fekete színű:

[link]

2020. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Görög vagy ékszer teki
2020. szept. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!