Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Aki fél/undorodik a kígyóktól,...

Aki fél/undorodik a kígyóktól, le tudná írni, hogy miért?

Figyelt kérdés

Világ életemben nagyon imádtam a kígyókat, szerintem nagyon gyönyörűek, nagyon sok még aranyos is. :D És épp emiatt én így nem tudom elképzelni, mi lehet bennük félelmetes. Le tudnátok írni?

Nyilván ha egy csörgőkígyó menne el a lábaim között én is össze sz*rnám magam, de nem azért mert a kígyó ijesztő, hanem mert életveszélyes a mérge. Szóval arra lennék kíváncsi, aki a sima ártalmatlan kígyóktól is retteg.


2020. okt. 18. 17:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
77%
Engem nem érdekel, hogy ártalmatlan vagy sem, kígyófóbiám van. Az okát igazából nem tudom, de TV-ben vagy állatkertben ha muszáj, már képes vagyok megnézni.
2020. okt. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
82%
bennük van az az elemi félelem, hogy a kígyó=mérges, még akkor is ha amúgy az az állat ártalmatlan, ők nem tudják levetkőzni a borzongásukat. illetve van aki a vallás miatt tart tőle, mert a sátán kígyó testben jelent meg a bibliában, ugye... egyéb ok talán még, hogy a kígyó nem egy olyan állat amivel napi szinten találkozik illetve együtt él az ember, mint pl kutya, macska, haszonállatok... emiatt is benne van az egyénben, hogy ez azért mégis csak egy exotikus állat, számára ismeretlen és kiszámíthatatlan a viselkedése, nem tudja hogyan kell bánni vele, fél, hogy ha akár rossz mozdulatot is tesz, azzal magának vagy a kígyónak ártani fog. míg megint mások megmagyarázni se tudják, hogy miért utálják a kígyókat, szimplán csak undorodnak. van aki a macskáktól undorodik pl. szóval szerintem ilyesmire okokra kell gondolni
2020. okt. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
36%
Ha megnézek róluk egy természetfilmet, akkor is az jön le, hogy igenis van miért félni tőlük.
2020. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
47%
Kiráz tőlük a hideg, még állatkertben is. Nem félek tőlük, hisz tudom, hogy sok ártalmatlan, hanem irtózom.
2020. okt. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
Mert ránézésre nem tudom megállapítani, hogy veszélyes-e.
2020. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%
A fóbia egy mentális betegség, és pont az a lényege, hogy irracionális félelem, nem tudja az ember megmagyarázni, hogy pontosan miért fél. Nincs semmi konkrét oka, csak valamiért az agyban olyan reakció játszódik le, mintha valós veszélyhelyzetben lennél.
2020. okt. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
61%

Ugyanazért mint bárki más bármi más miatt.

Én imádom a kutyákat, van is 2 németjuhász keverékem. Tudom hogy soha senkit nem bántanának. Más ember meg a kutyáktól retteg. Még a kicsiktől is. Én meg ezt nem tudom megérteni.

De ugyanez van a pókokkal, repüléssel, vízzel stb... különbözőek vagyunk.

2020. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
83%

Én nagyon szeretem a kígyókat, tartok is, de egyetértek a fentebb leírtakkal: ha valakinek fóbiája van, nem tudja megmagyarázni, miért irtózik attól a dologtól.

Ismerek egy csajt, tart madárpókokat meg skorpiókat, de betegesen fél a LEPKÉKTŐL. Párszor szórakoztunk is vele, hogy odavittünk neki egy lepkét, ha pl. kirándultunk, de aztán tényleg olyan pánikba esett tőle, hogy megértettük, hogy ez nem vicces, és ezzel nem szabad szórakozni.

Nem tehet róla, és nem is tudja megmagyarázni, miért, de ez van. Ő ilyen, és kész.

2020. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
54%
A mérgük miatt tartok tőlük, nem vennék a kezembe eg mérges kígyót emiatt semmiképpen. De ha nem lennének mérgesek, akkor nem lenne velük problémám. Szerintem a félelmet, irtózást nem lehet megmagyarázni. Én a pókoktól félek, és tök mindegy, hogy tudom, mennyivel kisebbek nálam, akkor is viszolygok és undorodom.
2020. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
80%

Matula bácsi jut eszembe erről a Tüskevárból... "Ne fogja meg, fene a kígyóját, büdös lesz a keze tőle!" :)


Én se szeretem őket, pedig élőben kétszer, ha összefutottam velük, szerintem azok is inkább siklók lehettek.

2020. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!