Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszerteknősöm miért...

Az ékszerteknősöm miért seggez meg mindent ősztől tavaszig?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kifejezésért, de ezt csinálja. Felemeli a seggét és úgy meg hátrafele, mintha erőlködne, ha valami alacsonyabb dologba ütközik, pl polc akkor ott marad és megseggezi. Eközben a művelet közben gyakran átlátszó folyadékot is enged elég nagy területre a lakásban. Néha a hemipéniszét is kidugja kicsit.

Viszont ha berakom a helyére akkor nem csinálja, és "csak" tavasztól őszig tart ez, de nagyon idegesítő a hangja annak, ahogy ütődik a páncél a földhöz, nem olyan, mint amikor csak simán mászkál.

Egyedül van tartva így nem jutott neki nőstény.

Ez valakiféle párzási rituálé lehet? Vagy téli álmot akar aludni? Sosem teleltettem és már van vagy 30 éves.


2020. dec. 2. 16:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem értek a teknőcökhöz csak most olvastam el pár oldalt.

Ezek alapján valószínűleg az alacsonyabb tárgyakat gondolja nősténynek és párosodni szeretne. Olyat is olvastam hogy az sem 'zavarja' ebben a tevékenységben őket ha a másik fél is hím. Persze ebben az esetben csak plátói lehet a kapcsolat. Mivel a párzás tavasztól őszig tartó folyamat, hát szegénynek biztos sz@r lehet így egyedül.

A teleltetésről azt írták hogy nem szükséges a lakásban tartott példányoknál.

2020. dec. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!